Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Tönkremegy a...

Mit csináljak? Tönkremegy a nyaralásom.

Figyelt kérdés

Életemben először megyek külföldre, tengerpartra nyaralni, és éppen akkor fog megjönni. Mivel még nem állt be, így nem tudom, hogy pontosan aznap amikor megyünk, vagy előtte 1-2 nappal, de így is végig meglesz. 5 napra megyünk, nekem rendszeresen 9-10 napig tart, kb. két hét szünettel. A tampon meg nekem kényelmetlen, meg ha éppen 2.-3. napon indulunk, akkor a legerősebb, és nem tudom hogy bírná a 8 óra kocsizást, hogyha 2-3 óránként legkésőbb nem állunk meg. Mit kezdjek ezzel? :/

15/L

Esetleg van valami háza praktika, ami csökkenti a vérzést legalább egy kicsit?



2013. júl. 25. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan hazi praktika nincs amivel nagyon lehetne befolyasolni!:(

En, ha helyedben lennek nem hagynam ki ez miatt a nyaralast! Most akarmennyire is utalod a tampont, kenytelen vagy hozza folyamodni! Mas valasztasod nem nagyon van sajnos!:(


Bocs, hogy nem segitettem, de mas otletem sajnos nincs!:(

2013. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nincs házi praktika, de oké, hogy még nem állt be, de két hetente 10 napos menstruációval azért el kéne menni orvoshoz!

Utazáshoz tegyél be vastagabb éjszakai betétet és úgyis megálltok néha egy pihenőre.

Próbálj ki másmilyen tampont.

2013. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Panaszkodtam már anyának, de mindig azt mondja, hogy "ez azért van mert nem állt be". DE igen beállt, ilyen ciklusra. És már majdnem két éve így van, volt egy időszak, amikor csak 7-8 (még ez is soknak számít) napig volt meg, 28 naponként, de az is kb. 4-5-ször egymás után, utána megint így.
2013. júl. 25. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állt még be, akkor sem normális, ha kéthetente jön meg és 9-10 napig tart, feltétlen menj majd el nőgyógyászhoz.

Sajna arra nincs módszerem, hogy hogyan csökkentsd, de talán majd az orvos segít ebben is, mármint hogy normalizálódjon.

2013. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig az orvos a legjobb megoldás, hiszen csak ő tud biztosat mondani. Ő a szakember.
2013. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És egy ilyen dolognál "turkál" is "ott lent"? Viszont sosem vezetettem naptárat, fejben számoltam, hogy mikor lesz. Akkor...?
2013. júl. 25. 16:01
 7/9 anonim válasza:
100%
A citrom segít. Egyél citromot, az kicsit visszafojtja de a tampon a legjobb..
2013. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából kiszámoltuk pontosan, hogy mikor kell megjönnie. valamikor 30.-án, és 5-én mennénk. Szóval van ilyen praktika, hogy rozmaringteát kell inni, meg forró fürdő, és az elméletileg előrébb hozza. Úgyhogy most megpróbáljuk azt, és akkor legalább a nehezén túl vagyok.Hogyha mozgok, az lehet hogy egy kicsit segít még pluszban? (akár amikor még nincs meg előrébb hozni, vagy ha megvan akkor előbb "kifolyik") Nem igazán szoktam mozogni, kicsit többet ülök a gép előtt mint kéne, de most kitaláltam unalmamban, hogy megtanulok néhány hip-hopos táncot. Már most lefáradtam 10 perc után, de hogyha amikor megvan sokat táncolok tovább akkor lehet hogy előbb lejön a nagyja? :)
2013. júl. 26. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne idegeskedj, mert attól valószínűleg csak később fog megjönni. Én mostanában nagyon ideges voltam és majdnem 40. napra jött meg.


2. Most beállt vagy nem? A kérdésedben azt írtad, hogy még nem állt be, így nem tudod, hogy aznap jön meg amikor indultok vagy utána 1-2 nappal, de az egyik válaszodban meg azt írtad, hogy már beállt egy bizonyos ciklusra és így van már neked két éve. Bocs nem tudok ezen kiigazodni.


3. Muszáj lesz tampont használnod és még mellé esetleg betétet is. Páróránként úgyis meg fogtok állni, mert azért a vezetőnek is pihennie kell, és azt a pár órát (gondolom) csak kibírod tamponnal és betéttel.


4. Egyébként én valami olyat hallottam, hogy elvileg a hideg víz beszűkíti az ereket, de ez nem tudom mennyire igaz. A citromról meg már olyat is olvastam, hogy attól hamarabb megjön, szóval már ebben sem vagyok biztos.

2013. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!