Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat?

Nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Milyen egy nőgyógyászati vizsgálat? Milyen vizsgálatokat érdemes kérni az orvostól? Nincs semmi különösebb problémám, csak gondoltam érdemes néha elnézni, akár rákszűrés miatt is... Ilyen jellegű vizsgálatokat csak magánklinikán végeznek? Egyszer már voltam dokinál, de nem volt semmi egyéb csak manuális vizsgálat (tapogatás). Ja, és mellvizsgálatot is végezhetnek kérésre? Bocs a sok kérdésért, de nem teljesen világos, hogy mi az alap...
2013. júl. 27. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az első vizsgálatom ilyen volt: Alap kérdések (szűz vagyok-e, élek-e rendszeres nemi életet, menstruációmmal minden okés-e, szeretnék-e fogamzásgátlót), vizsgálat: rákszűrés, kézzel való vizsgálat, ultrahang. Kérésre mindenképp megvizsgálja a melledet, rákszűrést meg kérés nélkül is kéne csinálnia, főleg ha még nem volt. Én mondjuk csak akkor vizsgáltatnám a mellem, ha valamit nem találok rendben, addig jó az önvizsgálat is.
2013. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az önvizshálatnál (mell) nincs jobb és hatásosabb.

Mire az orvos észreveszi, (az min 1cm) addigra neked már többször észre kellett volna venned. Minden 2 hónapban mensi után tapogasd át a melleidet, nálad jobban senki sem fogja megismerni őket.

2013. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!