Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » LÁNYOK! Menstruációs kérdés,...

LÁNYOK! Menstruációs kérdés, erős vérzés?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám a következő.

A görcsölést még csak csak kibírom, de ez a vérzés. 3 éve jött meg, és az első két évben, simán kibírtam még a legerősebb napokon is a 2 óránkénti, betét cserét.

Na de ez a 3. év... szörnyű. az első 4 nap 30 percenként kell betétet cserélnem. Suli időszakokban , pedig nem egyszer áztam át. Hála istennek , ilyen kor haza tudtam menni, ruhacsere, meg minden, majd vissza (elég közel laktunk a sulihoz)

De máshova fogok suliba járni, és hát még van egy bő hónap a nyárból , de már emiatt izgulok.

Legalább ha a 45 percet kibírná, én járok ha kell minden szünetben vécére,de hát...

Szóval olvastam, ilyen gyógyszertári teákról, amik enyhítik a vérzést, valamint arról is hogy ha kevesebb folyadékot iszok, akkor is enyhülhet a vérzés. Meg a c vitamin is állítólag segít.Tapasztalat?


Lányok, aki hasonló helyzetben van mint én segítene? Vagy valami betétet ami jól bírja, vagy valami praktika?


15/L


Előre is köszönöm !!



2013. júl. 29. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én nem vagyok ilyen helyzetben, de én beszélnék egy nőgyógyásszal első sorban. Esetleg próbálkozhatnál tamponnal. Vannak olyan méretűek, amiknek ki kell bírniuk minimum egy órát. Átlag vérzésnél egy normál tampon 3-4 óra, ebből gondolom, hogy a nagyobb nedvszívó jobban bírja. nem utolsó sorban egyébként komfortosabb érzés és mellé használhatsz tisztasági betétet, így ha véletlen átáznál, a betét felfogja a maradékot.
2013. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem is sok gondom volt az átázással, és nagyon kellemetlen volt a suliban. De általában a második nap éjszakáján mindig átáztam alvás közben is. Úgy döntöttem, megpróbálom a tampont és azóta nagyon ritkán, talán egyszer volt, hogy átáztam. Ezért elővigyázatosságból mindig rakok betétet is, így már teljes biztonságban érzem magam. Először minit ajánlom, én még sokszor most is inkább azt használom.
2013. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nőgyógyászt kérdeznék első körben, sajnos a teákkal és a C vitaminnal nincs tapasztalatom, de átérzem a gondod és remélem, megoldódik! :)
2013. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban én is a tampon-betét kombót ajánlom. Ezzel ki kell bírnod 1-2 órát.

Másodsorban pedig menj nőgyógyászhoz! 15 éves korban ez nem normális. A szakorvos megoldást fog találni, és ki is vizsgál, hogy nincs-e valami komolyabb baj. Mindenképp menj el.

2013. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A nőgyógyásztól és a tampontól is úgymond "félek" :) (Mondjuk azért elgondolkodok rajta, mert már nagyon kivagyok ettől az egész menzeszes hülyeségtől. )

Jöhetnek még , ötletek tapasztalatok!

2013. júl. 29. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Második vagyok. Én is féltem a támponttól, de ha erős vérzésnél teszed fel (természetesen higiénikusan, megmosod jól a kezed előtte, utána) a mini tampont, nagyon könnyen felcsúszik. Addig kell, amíg már nem érzed, de van részletes leírás, illusztráció hozzá. Érdemes lenne megpróbálnod, de persze nem akarlak rábeszélni ha nem akarod. De sokkal kényelmesebb és a biztonság érzeted is jobb lesz.
2013. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tampontól* :)
2013. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat még egyszer!
2013. júl. 29. 18:40
 9/10 anonim válasza:

Szia!


A teákkal kapcsolatban: a cickafarkfû teát ajánlom a görcsökre a csalán teát a vas pótlására.

Az erôs vérzéssel kapcsolatban: fordulj orvoshoz, az is lehet, hogy ez most egy ilyen idôszak, de nem árt ha szakemberrel is beszélsz errôl. A tampont és az éjszakai betétet ajánlom együtt így biztosan nem fogsz átázni. És persze a szünetekben ellenôrizd a helyzetet. Ki is kéretkezhetsz órán, hogyha diszkonfort érzeted van.

28 vagyok 14 éve van meg. Volt olyan, hogy nyaralás közben jött meg. Semmi bajom nem volt lazán úsztam a tengerben, kirándultam stb. Aztán megszülettek a gyerekeim és ott tartok, hogy a 2. nap kész gyötrelem. A super plus tampon és az éjszakai betét együtt jó szokott lenni, de ha nem életbevágó aznap ki sem teszem otthonról a lábomat.

2013. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt írta-e már valaki, de az sem mindegy, hogy milyen betétet használsz. Vannak nagyon kicsi nedvszívó képességűek. Pl. a Libresse nekem ilyen volt régen, azóta nem is használok mást csak Always-t, az nekem jól bírja. Ezen kívül szerintem is próbáld ki a tampont, nem kell félned tőle és sokkal kényelmesebb.
2013. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!