Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas csomó van a két...

Fájdalmas csomó van a két farpofám között, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre, hogy van egy csomó a két farpofám között a vonalban, de úgy gondolom, hogy aranyér nem lehet, ahhoz magasan van, majdnem a csípőm vonalában. Fáj, állásnál is, fekvésnél, vagy ha bizonyos helyzetben ülök, akkor meg olyan érzés, mintha egy csonton ülnék, olyan kemény. Mi lehet ez, nagyon megijedtem hogy valami ciszta. nincsen közepe, szóval nem pattanás szerű. Ha valaki tapasztalt már ilyet, kérem segítsen!
2013. júl. 30. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznak kéne megmutatnod.
2013. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet egy tályog,cysta, ezen e területen elég gyakori.

Mutasd meg sebészeten.

2013. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

kend be Voltaren-nel, leviszi

vagy Betadin kenőcs is jó

ha nem múlik el, tényleg általános sebészetre kell menni, és ott felvágják

szőrteleníteni sem árt, valamint antibakteriális szappant használni

+gyógyteát is ihatsz

2013. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szokott itt lenni ciszta /pilonidalis ciszta / a farokcsont felett.

Gyakran szőr, haj, kis csont van benne, ha ez, a dermoid ciszták családjába tartozik.

Háziorvosodnak mutasd meg.

2013. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló. Kiszúrtam, büdös gennyes valami jött belőle, folyamatosan törölgettem, fertőtlenítettem, kamillás borogatást tettem rá. Igyekeztem minél kevesebbet mozogni, hogy ne súrolódjon, leginkább hason feküdtem, aztán szép lassan begyógyult.
2013. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de neked volt közepe, mint egy pattanásnak? mi van ha kiszúrom, és még több bajt okozok vele?
2013. júl. 30. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt közepe, csak kissé vörös volt.

Amúgy én jól jártam, de ezzel nem akarlak arra bátorítani, hogy te is magad kezeld, inkább nézesd meg orvossal.

2013. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!