Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves lánynak szerintetek...

14 éves lánynak szerintetek mi a jobb borotválni a hóna alját vagy a kozmetikus gyantázza?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, akkor inkább kozmetikus gyantázza.

A gyanta ugyanis tartósabb eredményt hoz, a kozmetikus pedig szakszerűen csinálja.

2013. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a jobb EÜ szempontot takar, akkor ha ugy hagyja.
2013. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, ugyanis a hülyeségekkel ellentétben a borotvától sem erősebb nem lesz, se sűrűbb.

Egy szőrtüszőből csak egy szál szőr nő, több nem. Ergo a sűrűsödés eleve hülyeség. A szőr erőssége szintén a tüszőtől függ, a borotva pedig a tüszőt nem piszkálja. Maximum erősebbnek érzed a leborotvált szőrt visszanövés után, mert nincs elkopva a vége. Az, amivel sokan érvelnek, hogy "jaj, én 14 évesen elkezdtem borotválni a lábam, most itt vagyok 30 és teljesen megerősödött, jajjajjaj", szintén hülyeség. Naná, hogy megerősödött, hiszen közben felnőttek...

Borotválni szinte naponta kell, gyantáztatni állítólag 4-6 hetente, bár nekem eddig még mindig egy hét után már simán előjött a borostám, így hagyom is az ilyen gyökerestül eltávolítós módszereket, nem érik meg a fájdalmat.

Mindenesetre ha nem vagy ilyen hikomat Chewbacca, mint én, akkor talán megérné gyantáztatni, állítólag gyengíti a szőrtüszőket. Anyumnak pl. a lába egy részén már nincs is szőre, bár ő epilátort használ.

2013. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
az előzővel nem értek egyet: én párszor borotváltam eddig a lábamat és már fekete (és baromi erős) lett rajta a szőr. 14 éves lány vagyok én is, és a gyantát ajánlom.
2013. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Naná, hogy sötétedett, kamasz vagy, fejlődsz. Magától is erősödne. És azért érzed durvábbnak, mert nincs elkopva, elvékonyodva a szőrszál vége, hanem élesen le van vágva.
2013. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ravel ***** válasza:
100%

A 3-masnak igaza van! Ez egy hülyeség, hogy erősödik és sűrűsödik tőle. Egyébként tanulmányokkal is bizonyították, hogy ez nem igaz!!

Valóban azért TŰNIK sötétebbnek, mivel ahogy elvágja a borotva ott vastagabb a szőrszál átmérője mint a végénél.

Nem kell minden szart elhinni a női magazinoknak!

2013. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!