Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hugyuti fertőzésnél lehet az,...

Hugyuti fertőzésnél lehet az, hogy nem múlik el teljesen, hanem havonta előjön?

Figyelt kérdés

Legelőször tavasszal voltam orvosnál ilyen gonddal, mert akkor volt először ennyire fájdalmas. A akkor még sima felfázásnak gondoltam, és a doki is ezt mondta. De azóta már többször is előjött, májusban is, júniusban is, és múlt héten is pár napra. Írtak már fel rá mindenféle antibiotikum kúrát, egynapos monural-t, de egyik sem volt tökéletes. Ráadásul nem lassan jön elő, hogy amikor a legrosszabb orvoshoz is tudjak menni. Legutóbb annyi idő alatt alakult ki, amíg hazajöttem busszal, ami 1 óra volt, és a semmiről borzasztó erős fájdalmat éreztem, főleg miután elmentem wc-re. Egy napig folyamatpsan fájt, utána csak néha ha wc-re mentem, de már nem volt folyamatos.


Az orvosok mindig elintéznek valami antibiotikummal. Mit csinlájak, hogy ne jöjjön elő többet? Borzasztó rossz...

Ráadásul nem voltam köz wc-n sem vagy ismerősnél wc-n, sem strandon, nem ültem hidegre. Itthon ültem napokig.


Szóval mit tudok csinálni a meleg vizes palackon kívül?


L/19


2013. aug. 1. 16:45
 1/2 A kérdező kommentje:
ja azt nem írtam, hogy volt, hogy több hétig is fennált a probléma...
2013. aug. 1. 16:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, amikor megvan a fertőzés, vagyis tünetek jelentkeznek, egyből orvoshoz kell menni és csináljanak vizelettenyésztést. Akkor kiderül, hogy pontosan milyen kórokozó okozza a tüneteket. Akkor célzott kezelést fogsz kapni. És nem csak a kórokozóra, hanem ha véletlenül nagyobb számban van, akkor esetleg hosszabb kezelést is.

Valószínűleg azért jön vissza minden hónapban, mert nem célzott és nem elég hosszan tartó kezelést kapsz.

És a hidegnek ehhez semmi köze. Kórokozó okozza a húgyhólyaghurutot, nem a hideg.

2013. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!