Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítségre lenne szükségem!...

Segítségre lenne szükségem! Anya teljesen ki van akadva, mert ma egyszer tampont használtam, mivel tanga volt rajtam és nem akartam a betéttel szórakozni. Nem tudom miért van ennyire kiakadva egy alkalomtól. Nektek mit szólt anyukátok a tamponhoz?

Figyelt kérdés
A táskámba látott két mini tampont,erre rögtön elkezdte, hogy remélem nem az enyém, mert ez még nem egészséges az én koromban (15 éves vagyok) Viszont a tampon sokkal kényelmesebb, mint a betét. Ti mit ajánlotok, mit használjak? Hallgassak anyára?

2013. júl. 23. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nyugodtan használhatsz minit, én használtam simán normált is. Viszont arra figyelj, hogy 5-8 óránál ne legyen tovább bent, mert veszélyes lehet, de csak azért mert zárt helyen áll a vér és fennáll vmi fertőzés veszély..Én ezt olvastam múltkor, 8 év korlátlan tampon használat után.
2013. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja és én azóta itthonra betétet használok és éjszakára, de csak azóta mióta ezt olvastam..
2013. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Háát anyukád eljesen feleslegesen van kiakadva, nincs ebben semmi ördögtől való. Hogy mi az egészségesebb, az jó kérdés, egyértelmű választ nem fogsz kapni, mert még az orvosok is vérremenő vitákat folytatnak erről.

Én személy szerint tampont használok, a betétektől kiütést kapok, nincs választásom.

2013. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Én 12 éves korom óta betétet használtam, aztán 15 évesen voltam egy nyári táborban ahol sokat eveztünk, muszáj volt tampont használnom. Szóltam anyukámnak, hogy valószínűleg így jön majd ki, ő meg vett nekem, elmagyarázta hogy kell, aztán mivel kellett, azt használtam akkor. Azóta is használok tampont, de csak nyáron, mert a betétet jobban szeretem (de kezdem egyre jobban megkedvelni a tampont). És ez nem függ össze azzal, hogy élsz-e nemi életet. Ha neked az kényelmesebb, használj tampont.
2013. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát én meg ugye 15 vagyok és ez volt az első olyan alkalom, hogy tampont használtam, nem volt más választásom..
2013. júl. 23. 19:57
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Én megértem Anyukádat. Félt Téged, mégpedig ezért: [link]
2013. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez egy alkalomtól már lehet? Mert szerintem nem. Tényleg annyi volt, hogy délután 4 órakor felhelyeztem magamnak, mivel mamámnál voltam, és 6 órakor, amikor hazamentem, átvettem egy másik bugyit is, és akkor már betétet használtam..
2013. júl. 24. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok. Egy alkalomtól természetesen semmi bajod nem lesz.
2013. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem, hogy anya miért van annyira kiakadva. De vele ezt nem lehet megbeszélni, mert tereli a témát...
2013. júl. 24. 09:56
 10/13 anonim válasza:
93%

Ahány szülő,annyi reakció...Én 14 éves koromtól úgy kb.másfél évig betétet használtam,mert ezt tartottam természetesnek,de mindig is gyűlöltem,mert éreztem,ahogyan folyik,meg nem lehetett olyan ruhákat hordani,nehogy látszódjon...Anyukámnál többször láttam már egészen kicsi gyerekkoromban is tamponokat a szekrényben,és azt mondta,hogy ő csak strandra használja. Korán beavatott,hogy mit mikor tanácsos hordani,meg minden más témával kapcsolatban is nagyon nyíltan megbeszéltünk mindent-a szülés,az első alkalom egy fiúval,a védekezés,szoptatás ha gyerekem lesz,és a menstruáció.Ezért mondtam hogy attól függ,milyen az anyukád. Én akkor hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam,hogy következő hónapban nem betétet,hanem tampont fogok használni,tettem egy próbát.És úgy bevált,hogy most meg már elviselni sem tudnám a betétet. A tamponnal tisztának érzem magam,bármit felvehetek,és ami a legfontosabb,napközben(cseréken kívül)el is felejtem hogy nekem megvan. Anyukám is tudta hogy átszoktam a tamponra,még akkor az elején mondtam is neki hogy kipróbálom a dolgot.Csak annyit mondott,hogy szerinte kényelmetlen lesz,és hogy ő inkább csak strandra hordaná. De amikor bevált a dolog,nem mondott semmi olyat,hogy ne csináljam,ő teljes mértékben rám bízta. Nem számít,hogy hány éves voltam,és szűz,ezzel együtt mind megoldható volt. És most is az. Én sosem tudnék visszaszokni arra az undorító,kényelmetlen,tisztátlan betétre,még a gondolat is taszít.

Én leülnék és beszélnék vele,ha te ezt szeretnéd,mondd el neki,mivel jobb,és hogy nem tesz benned kárt.Ne hagyd hogy elmenjen vagy kitérjen a téma elől.Most erről akarsz vele beszélni és punk tum. Mondd el neki,mit érzel,és nyugtasd meg. Ő is tud komoly lenni ha kell. Nyugalom! 18/L

2013. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!