Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mestruáció miatti hányásra és...

Mestruáció miatti hányásra és hányingerre jó az Apranax 275 mg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál és ezt írta fel. Nem vagyok az a görcsölős alkat, inkább az a hányós. Az első és második napon végig hányingerem van és hányok is. A doki szerint ez jó lesz rá. A neten viszont azt olvastam, hogy ez inkább görcsökre és fájdalmakra van Akkor most mi is a helyzet?


Ha elfogy, akkor háziorvossal is felirattathatom, vagy csak szakorvossal?



2013. aug. 3. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Az Apranax nem hányáscsillapító, hanem fájdalomcsillapító. Ha a fájdalom miatt hánysz, akkor lehet, hogy használ, de amúgy...
2013. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Apranax nem vényköteles és nem is hányingerre van. A doki talán azt hitte azért émelyegsz mert annyira fáj a hasad. De ha fájdalmad nincs, akkor a hányingert kell csak megszüntetni. A Daedalon az egyik legrégebbi ilyen gyógyszer és nem vényköteles, szerintem midenképpen ezt próbáld ki, de vannak homeopátiás szerek, gyógynövények is amik émelygés ellen jók. (Ha jól tudom a Cerucal is jó émelygés ellen, nagymamám szedte mert utazásnál mindig rosszul volt, azt viszont emlékeim szerint csak orvos írhatja fel.)
2013. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kiváltottam a gyógyszert, és a dobozára rá van írva, hogy vényköteles. Csak azt nem tudom, hogy szakorvosihoz, vagy simához. A nődokinak mondtam, hogy nem a görcs a fő gond, hanem a hányinger és a hányás.


A daedalon az a problémám, hogy nagyon elálmosít és így nem tudok semmire sem koncentrálni.

2013. aug. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!