Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti praktikák,...

Menstruáció előtti praktikák, hogy mensi kezdetekor vagy alatta, ne fájjon a has?

Figyelt kérdés

Van olyan praktikátok amelyet mensi előtt alkalmaztok? Valamilyen vitamin esetleg vagy más, amely könnyebbé teszi a nehéz napokat?

Köszi a válaszokat!


2013. aug. 4. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem semmi nem vált be, csak a Cataflam. Receptre adják.

Próbáltam sokmindent, nem inni előtte és alatta koffeines dolgokat (tea, kávé, kóla), szedtem vitamint, ittam cickafark teát, vettem recept nélkül kapható fájdalomcsillapítókat, homeopátiás szert, pénzkidobás volt az egész.

Ami még jó lenne: feküdni egész nap, de azt sajna nem tehetem meg.

2013. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Görcsök ellen nagyon jó az Algoflex M.
2013. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nem szokott fájni a hasam de már volt ilyen nekem egy kis mozgás tényleg egy kicsi, laza testmozgás jót tett, meg (még nem próbáltam) van egy póz aminek nem tom mi a neve de az a lényeg hogy raulsz a sarkadra és előre hajolsz a fejedet lerakod... Remélem érthetően mondtam és hogy tudtam segíteni :)
2013. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom melyikre gondolsz! Nevét én se tudom :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 4. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

A nőgyógyászom szerint előre kell szedni a görcsoldót. Tehát nem akkor amikor fáj, hanem előtte való 1-2 nappal. Nekem sosem volt alkalmam kipróbálni, mert nem napra pontos a mensim. A magyarázat elvileg az, hogy a görcsoldó azt a hormont próbálja visszafogni, ami miatt fáj neked, de amikor már fáj, akkor többnyire kenheted a hajadra.


Ami nekem végül bejött az aviva torna. Főleg teherbeesés érdekében szokták csinálni, de nekem annyira fájt, hogy jobban megéri rászánnom heti 1-2 alkalommal 30 percet. Előnye, hogy tényleg elmúlik tőle, rövidülhet is tőle a ciklusod (nekem 1 nappal rövidebb lett és kevésbé vérzik). Állítólag be is állítja napra pontosan, de ez nálam nem történt meg.

Hátránya, hogy tényleg csinálni kell és az elején kb 2 hónapot gályázol vele abban reménykedve, hogy hatni fog.

2013. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Én vagy az avivás. A cataflam hat nekem is, csak nem akartam folyamatosan szedni, mert tényleg bivaly erős. Olyan görcsöket redukál nullára, amitől egész nap csak feküdni tudok, de egyszer még a reggelimet is viszont láttam mensi miatt...
2013. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én a flectorral vagyok így.. nem akarok mindig azt inni, minden hónapban :/

Ezért keresek valami más megoldást, mert állandóak a görcseim első napon.

2013. aug. 4. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!