Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ajánlanátok fogamzásgátlókat,...

Ajánlanátok fogamzásgátlókat, ami nem tabi, nem gumi és nem spirál? Többi lent

Figyelt kérdés

Az óvszer felejtős, sajnos sem én, sem a párom nem szeretjük.


4 évig szedtem a Lindynette 20-as fogamzásgátló tablettát, most szeretnék kicsit szünetet tartani.

A spirál és egyéb "állandó vendégek" nem tetszenek, olyan undorító lenne a tudat, hogy állandóan bent van valami izé...


Nincs pénzem magánrendelésre menni, a Szt. János kórházban pedig pontosan tudom, milyen "körültekintéssel" írnak fel gyógyszereket...


Gondoltam, előbb tájékozódom kicsit fórumokon, kinek mi vált be...

Főleg spermicides kúpos megoldások érdekelnének.

Ami olcsó, de nem terheli a szervezetemet...


Amúgy szerintetek ezeket a kúpokat lehet kombinálni a tablettával?

(Már 2 éve szüneteltetem a szedését, úgyhogy hajlok rá, hogy megint elkezdjem... de az ugye 1 hónap, mire hat...)


2013. aug. 5. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A spermicides készítmények tudomásom szerint egyáltalán nem megbízhatóak, mint a megszakításos védekezés sem...

A hormonális fogamzásgátlók pedig ha most nem is okoz gondot, de ha egyszer gyereket akarsz/akartok, akkor akár évekig próbálkozhattok, mire összejön a baba, ugyanis a bogyó szedése mérhetetlen károkat tud okozni a női hormonrendszerben... (tapasztalat :-( ) Persze ha egyáltalán nem akartok gyereket, akkor megfelelhet, de én inkább a végleges elkötésre szavaznék.

Mi maradtunk az óvszernél (rengeteg fajta van, addig kell próbálkozni, amíg meg nem találjátok a megfelelőt) még mindig ez nyújt a lehető legnagyobb védelmet a nemkívánt terhesség ellen. A spirál sem biztos, és leginkább csak már szült nőknek rakják fel.

2013. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hüvelygyűrű? De ha elmész nőgyógyászhoz akkor ad felvilágositást milyen lehetőségek vannak és ki tudod választani a neked legjobban megfelelőt.
2013. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

áá.. már látom, hogy tabi lesz a vége...:/

A mai fogamzásgátlók már azért sokkal lightosabbak.

Te milyet szedtél?

Nem hiszem, hogy a Lindynette 20 úgy felborítaná a hormonháztartásomat, ezek a mai bogyók már pár nap(!) alatt kiürülnek, a fogamzóképesség pedig 2-3 hónap után visszaáll.


Csak azért szüneteltem kicsit, hogy azért ne sorvadjon már el a petefészkem...:D Legyen már egy kis melója...:)


Gyereket még legalább 5-6 évig tuti nem akarok, úgyhogy bombabiztos megoldás kell.


A János kórházban meg olyan sz.r gyógyszereket írnak fel, hogy szörnyű...


Csak valami átmeneti megoldást keresnék arra az 1 hónapra, amíg elkezdem szedni a tabit...


Tudom, hogy vannak ilyen habosodó kúpok meg mittudomén, de bakker ezeknek a gondolatától is olyan száraz leszek mint egy sivatag.

2013. aug. 5. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én is azt hittem, mint te (természetesen nem akarlak elrémiszteni, csak ezeket tapasztaltam...) Mintha én írtam volna a kérdést pár évvel korábban. Szóval:

18-21 éves korom között szedtem a Lindynette 20-as tablettát, majd elkezdtem használni a Nuvaring hüvelygyűrűt 3,5 évig. Ennek sokkal alacsonyabb a hormontartalma, mivel helyileg hat. Én nem éreztem, de a férjem az együttlétek során érezte, de nem zavarta. (bár elvileg ki lehet venni 1-2 órára, de én nem mertem) Aztán úgy gondoltuk, hogy jöhet a baba, bő év próbálkozás után (ami alatt kb. 4-szer jött meg!!!! durva..) elmentem orvoshoz, aki előbb menses "meghozó" bogyót, majd peteérést elősegítő bogyót írt fel. Szerencsémre mindkettő hatott rám, és teherbe is estem. Na, akkor megfogadtam, hogy SOHA TÖBBET NEM SZEDEK SEMMILYEN HORMONT! Már több mint három éve szültem, és pár hónapja állt helyre a menstruációm.... A fogamzásgátló teljesen szétbarmolt mindent. Végső elkeseredésemben egy újfajta gyógyteát kezdtem el inni, (Lady ciklus) mert volt, hogy két-három hónapig nem jött meg, persze az orvosok kapásból foggátlót írnának fel, amit én nem akarok szedni. De ez a tea eddig bevált legnagyobb meglepetésemre, beállt a menzeszem rendszeressé.

Szóval: mi is utáltuk a gumit, de addig próbálgattuk, míg megfelelőt nem találtunk. És időnként duplán kárpótolom a férjemet azért, hogy magára vállalta a fogamzásgátlás terhét ;-)

2013. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!:)


ezek után még meggondolom, mi legyen!:)

2013. aug. 5. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd írj, mi mellett döntöttetek (mert ez kettőtök terhe, közösen kell viselni!!!)

Remélem, sikerül megfelelőt választani! :-)

2013. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!