Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet HPV-m? Anyukám nem...

Lehet HPV-m? Anyukám nem mondta meg, hogy neki az van!

Figyelt kérdés

Szóval Anya titkolta, hogy HPV-je van, magamtól kellett rájönnöm. Örökölhettem-e tőle anyatejen keresztül, vagy csak az antitesteket?

Szerinte az anyajegyeim (normál, szabályos naevusok) a HPV-től vannak. Akkor miért nem mondta a bőrgyógyász, hogy ez lehet HPV?



2013. aug. 9. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A lakosság kb. 80%-ának van HPV-je, tehát nagy valószínűséggel anyukádnak is. Ezt nem kell szégyellni.

Az anyajegyek nem HPV-től alakulnak ki. (amire te gondolsz az a szemölcs)

2013. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A festékes naevus-ok nem a HPV-től vannak, ezért nem is mondhatta bőrgyógyász.Ezek festékes sejtek csoportosulásai.

Bizonyos HPV törzsek szemölcsöt okozhatnak helyileg a nemiszerveken, de azok meg nem anyajegyek.

Anyatejen keresztül nem terjed.

2013. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hurrá, köszi!

Csak azért ijedtem meg, mert anyának méhnyakdaganata is volt :(

2013. aug. 9. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Igyekezz jó szintzen teartani az immunrendszered.
2013. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha anyukádnak méhnyakdaganata volt, akkor te is szépen járj minimum évente rákszűrésre (nem tudom mennyi idős vagy most). Anyukámnak is volt méhnyakrákja, én évente járok szűrésre, aztán találtak magas kockázatú hpv-t pár éve és azóta 3 havonta járok, rendben van minden, de fő az óvatosság.
2013. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!