Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell a hüvely kúp egy hónap...

Kell a hüvely kúp egy hónap után fertőzés ellen?

Figyelt kérdés

Voltam nődokinál ált. vizsgálaton (július elején). Csinált rákszűrést is és minden oké.

Ma voltam ismét, a leletekért (08.13) és most látta meg az egy hónapja készült vizsgálat eredményeképp, h gombás fertőzésem volt akkor(candida).

Most írt fel kúpot.

Akkor éreztem h vmi nincs rendben odalenn, de már minden oké. Akkor minek kell már a kúp ha akkor volt ez a fertőzés? Kiváltsam a vényt?


2013. aug. 13. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:

mert a gomba nem szívódik fel magától

lehet, hogy most épp nem produkál tüneteket, de a következő menstruációd környékén pl. újra aktívabb lehet

2013. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért mert valószínűleg a tüneteid múltak csak el, lehet a kórokozó száma is csökkent valamilyen számban, de az még ott van, csak egy idő után újra elszaporodik és akkor újra előjönnek a tünetek is.

Szerintem mindenképpen válts ki és használd!

Viszont utána csinálj hüvelyflóra helyreállítást is, a patikában vény nélkül lehet kapni ilyen készítményt, hogy az is rendben legyen és ne alakuljon ki egy újabb fertőzés.

2013. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én lórugás hüvelykúpot nem használnék a helyedben... Lehet kapni gyógynövényes, vény nélkül kapható hüvelykúpot, Alkagin a neve, nem tudom hallottál - e róla, de én azt ajánlom.
2013. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Tán a nőgyógyász a tenyésztés eredményével többet tud, mint te otthon a gép előtt, nem?

2013. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Hát azért az a tény hogy másfél hónapig nem tudott az orvos a gombás fertőzéséről a kérdezőnek, erősen megkérdőjelezi állításodat!

Agreszívitásod, most nem téma...

2013. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az infokat!

Amúgy szerintem azért volt ez a fertőzésem mert túl alaposan zuhanyoztam. Olvastam is róla h a hüvelyből "kimosódik" a jó baktérium ami megvéd és így tud elszaporodni a káros baci.. Ez történhetett nálam is sztem.

Vélemény? Nem szívesen használnám ezt a kúpot.. :S

2013. aug. 14. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a jó baktériumok is kipusztulnak, akkor felborul a hüvelyflóra egyensúlya és akkor túlszaporodnak olyan gombák, amik természetesen is ott vannak, de túlszaporodva fertőzést és gyulladást okoznak, aminek az egyik tünete lehet a viszketés, amit te is írtál.

Tehát valószínűleg a fertőzés el sem múlott, csak a tünetek. Használd el a kúpot és utána vegyél hüvelyflóra helyreállító készítményt és azzal visszapótlod a jótékony hüvelybaktériumokat.

Ugyanis azért írtam, hogy tán az orvos jobban tudja, hogy mi bajod van, mert ő látta a leleteden, hogy milyen számban vannak kórokozók. És ha nagy számban vannak, akkor azok csak úgy magában nem múlnak el. És valószínűleg ha újra viszketsz, akkor tök mindegy, hogy mikor mutatott gombát, 1 hete vagy 1 hónapja a tenyésztés során, a kórokozók ott vannak. És azt kezelni kell.

Nehogy már mi orvosi diploma nélkül kérdőjelezzünk meg egy orvost!

2013. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem használnám, minek borítanék fel bármit is, amikor már 1hónapja semmi panaszod sincs!
2013. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 15. 08:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudjon meg rám senki, én az én véleményemet mondtam el, mivel a mai orvosok 70%-a nem egyéni problémaként kezeli a pácienseket, hanem mindenkire ráhúz valami sablont, aztán ha nem jó akkor sorryka. Csoda ha ránéz a leletedre. Na és akkor ebből vannak problémák, nagyobbak, mint amivel hozzá fordultál. Ezért bízom a természetes, esetleg gyógynövényes megoldásokban ( nem csak ezen a téren) mert azzal ártani nem fogsz, de adott esetben segíthet is. 3as voltam.
2013. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!