Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A biológiai óra? Mi a helyzet...

A biológiai óra? Mi a helyzet a 20-as évek közepével, egyedülálló nőként?

Figyelt kérdés
Mikortól érzitek azt, hogy lépni kellene a család alapítás felé? Tudom , hogy főként agyban dől el, hogy mikor érzem elég érettnek magam hozzá, 20-as éveim közepén egyedül vagyok, nem is igazán arra koncentrálok most h 'férjet' találjak, hiszen annyi mindent kell még elrendezni az életben. De az órám meg ketyeg..Ti hogy álltok ehhez a témához?
2013. aug. 17. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

37 éves vagyok, házam és párom már van, más téren még nem érzem magam felkészültnek s vágyam sincs rá. Majd visszatérek rá pár év múlva, nem érzem, hogy sietnem kéne. Anyámnak ennyi idősen még apajelölt sem volt :D Az, hogy ki mit gondol emiatt rólam, az kicsit sem érdekel.

25 évesen örültem, hogy végre kaptam munkát programozóként és megpróbáltam menekülni az albérletből, ahol még saját szobám se volt... :D A biológiai órám eszembe se jutott oly fiatalon. Mondjuk most se szokott :)

2013. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem szerencsém volt. 19 évesen megtaláltam azt a férfit akihez feleségül akartam menni, 24 évesen megszületett a lányunk. Nekem egy sajnálatos dolog miatt,(édesanyám meghalt és én voltam az örökös) lett saját, hitel mentes házacskám, nem nagy, de 1-2 gyereket vígan fel lehet benne nevelni, és kertje is van. A férjemnek is van egy fél háza, neki saját, hitelmentes autója van (nem csotrogány, de nem is egy X6-os BMW).

Én most gyesen vagyok, mellette tanulgatok, készülök a "mélyvízre".

Mindenki másképp gondolja, én beleőrültem volna ha 25 éves koromig nem lehet gyerekem. 26 éves vagyok, de 30 éves korom előtt legalább egyet még szeretnék szülni.

Anyukámnak 21 éves korában már meg voltam, 19 évesen ment férjhez, még is volt jó állása. A kettő nem zárja ki egymást. Nagymamám 16 évesen ment férjhez, majd 19 évesen megint, 20 évesen szülte anyukám.

Mindenki saját maga érzi, hogy mikor van rá készen.

2013. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

82% os

semmiképpen se akarj gyereket, nagyon kár lenne elrontanod az ő és a te életedet is.

Maradj egyedül és akkor nem kell törődnöd senkivel sem, csak magaddal.

2013. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Fogalmad sincs, milyen ember vagyok, persze az emberek szeretnek vakon ítélkezni, tudom. De azt képzelheted, hogy nem másokra hallgatva döntök majd :)
2013. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

82%.

Akkor még nagyon hiányzik egy szép nyaraló és valami nagyon márkás kocsi!

Hajts rá, 5-10 év alatt meg lesz az is, akkor talán egy földkörüli 2 hónapos utat kellene még megoldanod és utána hátra dőlhetsz és el kezdhetsz egy pasi után nézni.

Alig leszel 45 éves, ne kapkodj!

2013. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én viszont nagyon úgy érzem h 30 körül már nagyon jó lenne..kellene egy gyerek..de igazán nyomasztó tud lenni a mai világ, hiszem nagyon nehéz megteremteni a feltételekt egy gyerekhez, minden szempontból..főleg h most egyedül vagyok XD
2013. aug. 17. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad, vagy még nem vagy elég felnőtt, nem vagy elég önálló.
2013. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így mind együtt, de leginkább az önbizalom hiány ami néha előjön :)
2013. aug. 17. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már gimnazista koromban éreztem, hogy nekem 30 előtt nem lesz gyerekem. Pedig ugye a szokásos "forgatókönyv" szerint a mai napig úgy "illik", hogy 25 éves korodra legalább rendelkezz egy db. gyerekkel és 1 db férjjel. Most 25 évesen éreztem először azt, hogy igen, gyereket szeretnék, de ez sem öncélúan, hanem mert akkor találkoztam először olyan férfival, akit annyira szerettem, hogy előjött ösztönszinten. Aztán elváltak útjaink és ez a vágy azonnal eltűnt. Most 27 vagyok és nem igazán érdekel a gyerekkérdés. Egyrészt apajelölt a kanyarban sincs, másfelől pedig túl nyughatatlan, túl impulzív személyiség vagyok én egy gyerekhez. Rengeteg minden szeretnék még csinálni, tele vagyok ötletekkel és gyereket sem azért szeretnék mint sokan mások, hogy adott legyen egy szeretetpótlék, hanem mert tanítani szeretnék neki valamit, meg akarom mutatni neki a világot. Ha csak 40 évesen jön el ez a pont az életemben, hogy először szülök, az sem zavar. Én úgy állok hozzá, hogy az ember életében mindig az jön, aminek jönnie kell.
2013. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ahogy olvastam az utolsó kommentet megakadt azon a szón a szemem, hogy ösztönszinten jött az érzés. És kb itt jött a nagy felismerés, hogy nekem is volt ilyen kapcsolatom, de mi is szétmentünk. És hogy igazából hiányzik! Az érzés, a szeretet, a szerelem a közös célok, a közös gyerek terve. és valószínű ez okozta a pánikomat az idő múlása miatt, félek hogy sosem kapom vissza azt az érzést. Azt hiszem, a ház és anyagiak úgymond 'csak' mellékesek igazából a fenti problémák fele akkora gondot sem jelentenének, ha biztos társ lenne mellettem!!


Köszönöm, kedves utolsó! ;)

2013. aug. 18. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!