Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14/L vagyok,158 centi magas....

14/L vagyok,158 centi magas. Ez mind szép és jó lenne, de sajnos az a helyzet áll fent, hogy 2 és fél éve egy centit se nőttem. Forduljak orvoshoz, vagy várjak még egy picit, hátha növök?

Figyelt kérdés

Szóval igen, mint fent is olvashatjátok, 158 centis magassággal rendelkező 14 éves lány vagyok. Szeptemberbe kezdem a kilencediket. És a problémám az, hogy hatodik osztály óta semmit se nőttem. Engem nagyon zavar, nem csak azért, mert anno elég magas voltam a régi osztályomba, meg úgy a gyerekek körébe, hanem azért is, mert tartok attól, hogy esetleg valami bajom van. Meg amúgy is, nem szeretnék ilyen pici maradni; még egy 5 centit szívesen nőnék.


Azért felvázolom a helyzetet a családban:

Az anyai ágamon átlagos magasságúak a nők, anyukám 165, a mamám 163 centi. Nagypapám olyan 175 centi körül van. Sajnos az zavar még nagyon, hogy anyukám, amikor ennyi idős volt, már magasabb volt, a kezei is nagyobbak voltak, stb. Igaz, ahogy én tudom, nagypapám és a néném is elég későn nőttek tovább (gimnázium utolsó 1-2 évében). De ők akkor se ilyen kis picik voltak, hanem 160 centi felett.


Az apai ágamon az a sajnálatos helyzet áll fent, hogy alacsony növésűek... Kivéve apám, ő óriásnak számít a maga 172 centijével. Nagymamám olyan 150 centi volt hajdanán, azóta összement picit, szóval nem tudom pontosan megállapítani. Nagypapám olyan 160 centi körül lehetett. Nénikém is, unokatestvérem is 155-160 centi között vannak.


Persze itt, interneten keresztül nehéz diagnózist felállítani, nem is ezt szeretném kérni Tőletek. Inkább csak annyit, hogy ha valakinek volt már hasonló tapasztalata (sokáig nem nőtt, alacsonyabbak voltak a családtagjai), akkor ő hogy cselekedett.


És akkor megismételném a fenti kérdésemet: Forduljak orvoshoz, vagy várjak még vele, hátha növök?



2013. jún. 28. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Sokat ne várj, bár még nőhetsz elvileg, de nem hinném, hogy 1-3 centinél több lesz. Az orvostól pedig nem értem mit vársz? Eltörjék a sípcsontot és csavarokkal naponta tágítsák a rést? Hónapokig szenvedni pár centiért?
2013. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

19:07

Természetesen nem sípcsonttörést szeretnék az orvostól.

Csak azért fordulnék orvoshoz, hogyha valami baj lenne pl. a csontjaimmal. Azaz ha beteg lennék. De ha teljesen egészséges vagyok, és csak szimplán tökalsó, akkor természetesen nem fogok hülyeségeket csinálni.


Mindenesetre köszönöm a válaszod.

2013. jún. 28. 19:10
 3/18 Bruce_Wayne válasza:
48%
mikor aggódtam én 14 évesen ilyeneken??? kösd le magad valamivel basszus,menj játszani a barátokkal vagy tudom is én, lehet azért állt meg a növésed mert észrevette hogy figyeled XD amúgy meg nem mindegy hogy mekkora leszel? elmondanám hogy sokaknak az alacsony lányok jönnek be,többek között magam is szívesebben választok közüllük
2013. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

2-3 cm-t még nőhetsz, de ne menj orvoshoz, szerintem.


Nálam pedig az a helyzet áll fenn, hogy a dédapám 2 méter fölötti magasságú volt, én meg csak 183-4-5 cm körüli vagyok. (184-nek mondom magam általában, mert mértek már 183-at többször is, és 185-öt is, kétszer.)

14 évesen 182 cm-es voltam, azóta csak pár cm-t nőttem.

20/f

20/f

2013. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
A hipotalamusz sztrájkol. Van olyan extrém eset, amikor 56 cm-es maradt egy kínai kislány. 16 éve. Nem kell ezzel foglalkozni.
2013. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bruce_Wayne

Te egy nagyon szerencsés 14 éves lehettél, hogy nem aggódtál ilyeneken, bocsásd meg, hogy ilyenekre mertem gondolni!

Bár kissé megnyugtat, hogy van, akinek az alacsony csajok jönnek be. De tudod, én ilyeneken nem gondolkodom 14 évesen.


19:12

Aha, szóval szerinted ilyennel nem kell orvoshoz forduljak.

Köszönöm a válaszod.

2013. jún. 28. 19:19
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem nem. Attól még mehetsz, ez csak az én véleményem.
2013. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Fordulhatsz orvoshoz, de ki fognak röhögni. A 158 cm az orvosi értelemben normálisnak tekintett felnőtt női testmagasság-tartományában benne van (még ha nem is átlagos), ez egy adottság, és nem fogsz növekedési hormont kapni. Utóbbinak ugyanis rendkívül szigorú feltételei vannak, és messze nem esel bele.
2013. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Addig ne menj el orvoshoz, amíg a szüleiddel meg nem beszélted. Ha úgy találják, és elküldenek, akkor jó, ha pedig normális szerintük, akkor pedig még jobb.

20-21 éves korig van növésben az ember. Eddig fontos, hogy minden ételből (hús, hal, tejtermékek, zöldségek és gyümölcsök) nagy mennyiséggel fogyassz. Persze erre a nagy mennyiségre van 20-21 éved. Nem csak apukádtól és anyukádtól örökölheted a magasságodat. A nagyszülők is ugyanúgy szerepet játszanak ebben. De a többség a magasságot anyukától vagy apukától örökli, talán te nem ilyen vagy és kész :). Akkor kéne orvoshoz fordulnod ezzel, ha mindenki reklámozná (még a rokonok és családtagok is), hogy ilyen meg olyan nagyon pici vagy. De nem a magasság számít. Ezen kívül normális ütemben fejlődsz? Szőrnövekedésed, esetleg menstruálásod beindult már? Hízol, fogysz? Mozogsz eleget? Vannak benned kamaszhoz illő érzelmek? (harag, szomor, szerelem, boldogság, izgatottság) Melleid is növekednek? Izzadás, lábnövekedés, stb. Ha ezekkel rendben vagy, akkor igazából nem számít a magasságod. Mindenki más ütemben fejlődik, fogadd el! ;)

2013. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Szia. Én 24 éves vagyok 158cm :). Soha nem aggódtam azon,hogy milyen magas vagyok. A páromnak kufejezetten ez tetszik, mert mindig azt mondja olyan kis törékeny falat vagyok :). Emellett modellkedem is, tehát max a villanykörte becsavarásában szenvedek hátrányt. Ne görcsölj ezen.
2013. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!