Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Első nőgyógyászati...

Lányok! Első nőgyógyászati vizsgálat előtt, lehet némi alkoholt inni? Vagy befolyásolja a rákszűrő, ill kenet eredményét?

Figyelt kérdés
Már elolvastam az összes ehez kapcsolódó kérdést,de ilyet még nem találtam ! Köszönöm a válaszokat !
2009. okt. 31. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, ez hogy jutott eszedbe...

Miért akarsz inni vizsgálat előtt? Bűzleni fogsz a piától.

Gondolom, ha nem vagy beteg, akkor egyébként nem befolyásolja az eredményt, max. az orvos véleményét rólad.

2009. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát, inni biztos lehet, de én nem tenném. Elképzelem a doki arcát, ha megérezné rajtam a piaszagot. Elsüllyednék szégyenemben.
2009. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyet értek az előttem írókkal.De miért akarnál előtte alkoholt inni,hogy fordulhat ez meg épeszű nő fejében,hogy ittasan menjen orvoshoz?Szép kis véleménye lenne rólad!Ugye nincs vele már ilyen fiatalon problémád?
2009. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

2. vagyok. Gondolom, azért kérdezte, hogy a piától ellazul (talán, de nem biztos), és könnyebb lesz a vizsgálat. Nos, ez egyáltalán nem biztos, mert lehet hogy még görcsösebb lennél, teljes ellazuláshoz max. hullarészegnek kéne lenned.


Szóval ha ezért kérdezted, akkor felesleges a pia. Én már 15 éve járok nőgyógyihoz, gyereket is szültem, mégis olyan feszült és görcsös vagyok minden éves vizsgálatkor, hogy az hihetetlen. De mindig arra gondolok, hogy 3 perc, és már kint is vagyok az ajtón. :) (és még csak azt sem mondhatni rám, hogy egy elhanyagolt, rossz külsejű nő vagyok, szóval semmi szégyellnivalóm, és mégis... mégis pont úgy megyek minden vizsálatra, mintha egy 220 kilós pattanásos bálna lennék).

2009. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem nagyon értem, hogyan gondolod... Előtte legurítasz néhány felest? Vagy előző este bulizni mész és másnap van a vizsgálat?

Én is görcsös vagyok a vizsgálat előtt, alatt, pedig a dokim remek orvos, figyelmes, humoros ember, odafigyel a pácienseire, nem csak futószalagon vizsgál. Mégis feszült vagyok, próbálom nyugtatni magam, hogy az egészségem érdekében van, és a leendő gyermekemért. Soha eszembe se jutna, hogy így oldjam a feszültséget! Az eredményt nem befolyásolja, de mindenki más véleményét igen. Akivel a váróban ülsz, az asszisztensét, és az orvosét. Ha megérzik rajtad a piaszagot, ne csodálkozz, ha bunkók lesznek veled.

2009. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, nehogy igyál! Az ellazulásban nem fog segíteni, viszont kocsmaszagod lesz és mindenki le fog nézni, és eszerint is fognak veled bánni! Azonkívül az alkohol vízhajtó hatású, folyamatosan pisilni jársz majd, sőt, amikor vizsgálat közben véletlenül megnyomja az orvos a hólyagodat az alkoholnak köszönhetően nem tudod majd kontrollálni és odacsurrantasz! Első nőgyógyászati élménynek nem ilyenre van szükséged, ugye?

Ha enyire félsz, kísérjen el a barátnőd vagy anyukád, tőlük majd erőre kapsz!

2009. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a legjobb, ha nem egyedül mennél. Ha az járna az eszedben vizsgálat közben, hogy mindjárt végzel és odakint vár anyukád/barátnőd...
2009. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Ittas személy ellátását - ha nem sürgős beavatkozást igénylő, elsősegély - megtagadhatják az sztk-ban. Egy rákszűrés semmiképpen sem nevezhető sürgős esetnek.

De amúgy se igyál, elég szégyen alkoholtól bűzösen üldögélni a váróban, aztán belelehelni az orvos arcába, hogy mi a panaszod. Ne lepődj meg, ha lenéznek.


Inkább kérj meg valakit, hogy kísérjen el, úgy repül az idő.

2009. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lányok köszi a válaszokat ! Főleg amik hasznosnak is bizonyultak ! Csak azt nem értem,miért kell egyből személyre vonatkoztatni ! "Nem tudom,hogy jutott ez eszedbe "," ,miért akarnál előtte alkoholt inni","Nem nagyon értem, hogyan gondolod" stb . :) Csupán beszélgettem évfolyamtársakkal,és eszünkbe jutott ez a kérdés,én meg kíváncsi voltam másik korosztály véleményére,tapasztalataira, meg hasonlók :)

Tisztelettel : Amália

2009. okt. 31. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!