Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik éri meg jobban? Sima...

Melyik éri meg jobban? Sima AIDS teszt, vagy STD teszt? Az STD-t hol, hogyan csinálják? Mennyi idő mire megvan az eredmény? Mit foglal magában?

Figyelt kérdés
Nekem mindenképpen papír kell arról, hogy nem vagyok HIV-pozitív. Melyik tesztet csináltassam? Az STD még mit foglal magában a HIV-en kívül?

2013. aug. 31. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az STD.

Itt, ha kéred, sok helyen alapból, szájüregi mintát is vesznek, ugyanis minden terjedhet orálisan is.


HIV, HPV, tripper, chlamydia, szifilisz, hepatitis.

Lehet, kihagytam valamit.

2013. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit foglal magában? Vérvétel, mintavétel nemi szervről és szájüregből.

Kiértékelés ideje helyfüggő.

2013. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az STD több betegség összefoglaló neve,ezért a vizsgálata is többféle. kenetvétel,vizeletvizsgálat. Ha csak HIV szűrés kell,akkor az egy vérvételből megoldható.
2013. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Országos STD Centrum


1. Feladataink:

Az ún. klasszikus nemi betegséggel (Szifilisz, Gonorrhea, HIV fertőzés, és egyéb ritkább fertőzések) érintettek ellátása:

az aktív nemi betegségben szenvedő páciensek legrövidebb időn belüli gyógyszeres kezelése, gondozásba vétele és gondozási követése,

az aktív nemi betegségre gyanús állapotban lévők obszervációjának (megfigyelésének) biztosítása,

célzott tanácsadás/felvilágosítás

szexuálhigiene


A részleg szorosan együttműködik az STD Centrum/ Anonym szűrés/ Vérvétel -lel.

A Szifilisz diagnosztikához szükséges szerológiai vizsgálatokat a Bőrklinika Szerológiai Laboratóriuma végzi.

A finanszírozott HIV szűrés az OEK Virológiai Laboratóriuma által történik.

2013. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez mind nagyon szép,de egy helyi Bőr-,Nemibeteggondozóban ugyanúgy megcsinálják ezeket.
2013. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam egy ilyen STD-centrumban (ami egybeesik a kerületi bőr- és nemibeteggondozóval), de 2 orvos sem hozott szóba sem vér-, sem szájüregi vizsgálatot. a harmadik felajánlott 2 vérvizsgálatot ingyen (HIV, szifilisz), a többit pénzért, és a genitális váladékból is 5 vizsgálat fizetős. Szájüregből automatikusan kéne nézzenek? Ez még sehol nem került szóba.


Tudtok olyan intézményt, ahol alapból mindhárom dolgot nézik ingyen?

2015. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!