Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja azt a védőnő,...

Miért mondja azt a védőnő, hogy 1:18000 intergált teszt eredmény Down-ra nem jó érték?

Figyelt kérdés
A kombinált teszten még 1:48000 volt, aztán - gondolom - a 0,61-es AFP lehúzta. Többi értékem:uE3: 0,95; total-HCG: 0,47; inhibin-A: 0,76; Ugye szerintetek se kell további vizsgálat, ha a genetikai UH is jó?
2013. júl. 10. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert rossz szakember?


Esetleg nem értettél félre valamit? Semmi gond ezzel, ez teljesen jó eredmény.

2013. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
A védőnő nem orvos, semmiféle orvosi végzettséggel nem rendelkezik, nem is tudom minek nézegeti az eredményeket!
2013. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kombinált tesztem lett 1:3200hoz, lehúzta az NT(tarkóredő), szerintem rosszul mérték. De még erre az eredményre is azt mondták, hogy tökéletes.

A védònődnek mond meg, hogy inkább keressen másik szakmát.

28+5hkm

2013. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ne izgulj, nincs okod aggodalomra.

Ez egy jó érték.

Ez egy arányszám, egyszerűen annyit jelent, hogy 1 a 18 ezerhez az esélyed arra, hogy down-szindrómás kicsit hozol a világra. Ez igen csekély esély.

Az 1:200/300 aránynál szokták javasolni a további vizsgálatot, mert az már egy jóval rosszabb arány, de természetesen az sem jelenti azt, hogy BIZTOSAN beteg lesz a baba.

Minél nagyobb ez a szám, annál kisebb az esélyed.

Megnyugodhatsz, ez az érték jobb kategóriában van.

Ne stresszelj rám, boldog babavárást, szerencsés szülést kívánok.

2013. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, sajnos nem értettem félre, aztán meg is állapítottam magamban, hogy akkor ezt a véleményt most félreteszem, a dokimmal úgyis találkozom jövő hétfőn, majd ő megmondja, hogy mennyire jó. Amúgy meg 1:18ezer elég vállalható - alacsony - kockázatnak tűnik... Köszi még egyszer!
2013. júl. 10. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, a védőnő valóban nem orvos, hanem egészségügyi szakember, aki főiskolát végzett, így tudnia kell értelmezni az eredményeket, sőt, betegséget is szűrni (rejtett heréjűség, lágyéksérv etc)!


Kedves Kérdező: ez egy teljesen jó eredmény! Valószínűleg a védőnőd nem tudja rendesen a szakmáját, ami nagyon szomorú :(


Üdv:

egy védőnőhallgató

2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiamnál 1: 980 lett az eredmény. Megnézte még a doki 4 d uh- on, es azt mondta, hogy minden ok. Már 2.5 éves egészséges kisfiú.

A te eredményed nagyon jó.

2013. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!