Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez inzulinrezisztencia?...

Ez inzulinrezisztencia? Tényleg elegendő a diéta+ mozgás?

Figyelt kérdés

2,5 éve várunk a babára, 1,5 éve veszek részt meddőségi vizsgálatokban, és volt 3 sikertelen inszeminációm. A magam költségére elvégeztettem a 3 pontos terheléses cukorvizsgálatot is. Két orvos is elhajtott, hogy az eredményeimmel nincs gond. Az egyik azt mondta, hogy diétázzak (CH csökkentő diéta) és sportoljak többet, a másik egyenesen jónak minősítette a leletemet.

Megteszitek, hogy Ti is megnézitek az eredményeimet, és véleményezitek?


Éhgyomri glükóz: 4,7 mmol/L

60 perces:6,0 mmol/L

120 perces: 4,8 mmol/L

Inzulin éhgyomri:8,4 mlU/L

60 perces: 174,1 mlU/L

120 perces: 66,0 mlU/L


Inzulinrezisztencia HOMA index: 1,75



2013. szept. 3. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A vércukor értékeid valóban normálisak,de az inzulinok magasak,ami inzulinrezisztenciára utal.

Amíg a vércukor értékeid normálisak,addig valóban mozgás,diéta és,ha túlsúlyod van, fogyás javíthatja az inzulinrezisztenciát. Ha ez nem vezet eredményre ,akkor van szükség gyógyszeres kezelésre.

2013. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Enyhe inzulinrezisztenciád van. Ez azt jelenti, hogy érdemes megfogadni az első tanácsait (mozgás, CH-csökkentés).


Kritériumok:


• OGTT 75 g glukózzal

• Glukóz és inzulin mérés 0-120 perc

• Diagnosztikai kritérium:

– 120 perces inzulin növekedése 2.5-3x

– 60 perces inzulin érték >60 mIU/l

• HOMA index (homeostasis model assessment): éhomi

vércukor mmol/lx éhomi inzulin μU/ml/22.5

– ≤1normális

– >2 inzulin rezisztencia gyanúja

– >2,5 inzulin rezisztencia valószínű (felnőtt)

– >3,2 inzulin rezisztencia valószínű (gyermek és

serdülő)

– >5,0 T2 diabetes

2013. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a hasznos választ!
2013. szept. 4. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az inzulinértékeid elég magasak, főleg a terheltek. Sajnos én nem mondanám rá, hogy enyhe. Az éhgyomri 5 alatt jó, a 60 perces kb. 50-60-ig, míg a 120 perces 25-ig. Nem vagyok biztos benne, hogy elég a diéta és sport ezekre az értékekre. Ha pesti vagy, akkor szerintem keress fel egy Mensmetises dokit a továbbiak ügyében.
2013. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!