Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy PCOS-em van?...

Lehet, hogy PCOS-em van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

12 évesen gyenge szőrszálak kezdtek el nőni az államon. Szőrtelenítettem, így ennek következtében(?) kissé megerősödött. (hetente szőrtelenítem, 2-3mm-t nő) 13 évesen jött meg. Első 2-3 évben nem volt túl rendszeres, aztán beállt. (egyedül 1x maradt ki, amikor nagyon stresszes voltam)

Voltam endokrinológusnál, meg sima ultrahangos vizsgálaton, háziorvosom szerint csak "hajlamos vagyok arra, hogy szőrösödöm". Én azonban szeretném kivizsgáltatni, nem szeretnék meddő lenni, sem IR-es. Csak hüvelyi ultrahanggal tudják ezt megállapítani? (szűz vagyok...) Nekem azt tanácsolták, hogy nőgyógyász is csináljon hasi ultrahangot. Viszont nem szeretném, ha nyúlkálna. Ja, még annyi, hogy voltam vérvételen is, az azt mutatta ki, hogy kicsit magasabb a tesztoszteron szintem. (a szójában tényleg vannak ösztrogének?)

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 23. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A szójában vannak, meg a müzlikben is és néhány ételízesítőt (Delikát féléket, levesporokat ) is gyanúba hoztak már.

Az igazi PCOS általában túlsúllyal, és / vagy mozgásszegény életmóddal társul.

Gyermekendokrinológust keress meg,(beutalóval) néha a mellékvesék is beleszólnak a dologba. Ő majd elküld, ahová kell.

2013. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, voltam már a Budai Gyermekkórházban. Lehet, hogy a vesék, erre nem is gondoltam, mielőtt megjött először, folyton a veséim fájlaltam.
2013. júl. 23. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:

A PCOS-nek nincsenek olyan tünetei, amelyek törvényszerűen jelentkeznek mindenkinél. A túlsúly sem feltétel. Javasolnám, hogy csináltass egy 3 pontos inzulin,- és cukorterhelést, és akkor kiderül IR-es vagy-e.

Az eredmények értékelésénél figyelj arra, hogy az nem jó jel, ha 120 perces terhelt cukor az éhgyomri szintje alá megy. Inzulinnál az éhgyomri érték max. 5 lehet, a 120 perces pedig nem lehet több mint az éhgyomri 5x-e, de max. 25. Ezek a szigorúan vett kritériumok. De ezek szerintem inkább arra vonatkoznak, hogyha vki gyereket akar. Viszont, ha ennél magasabbak az értékeid, akkor már az azt jelenti, hogy oda kell figyelni az étkezésedre és a mozgásra.

2013. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!