Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késése, kimaradása...

Menstruáció késése, kimaradása töménytelen mennyiségű stressz, és hirtelen sok munka miatt?

Figyelt kérdés

Nos igen, van párom de nem adtunk esélyt arra, hogy terhes legyek. Nem is ez foglalkoztat, hanem...


Az előző havi menstruációm teljesen gabalyodott volt, rengeteget késett, és akkor volt stresszes időszakom, plussz akkor álltam át állandó délelőttről 3 mászakba dolgozni.


Ebben a hónapban még meg sem jött! a 35ös limit letelt már 5 napja. Még stresszesebb voltam (rengeteg lelki nyomor ért, sírás, hasmenés az idegtől, totális kikészülés..), és a munka is kemény, főleg így 3 műszakban hirtelen, kemény fizikai munkában.


Tehát ezeknek lehet valószínű köze a menstruációmhoz, már megint? Ha igen, mennyire? Lehet, hogy megint meg sem jön ebben a hónapban..? Egy kis folyásom volt, amikor kellett volna 1-2 napig.. De nagyon-nagyon csekély, pár csepp. Rengeteget tudok stresszelni..


(igen veszek tesztet a semmiért, meg elmegyek orvoshoz, amint ráérek de nem érdekelnek a kioktatásos, meg "terhes vagy" szövegek mert fentebb leírtam, mi a probléma. Csak tanácsokat szeretnék és magyarázatot!)



2013. szept. 10. 00:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt: 20/L
2013. szept. 10. 00:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem adtatok esélyt arra, hogy terhes legyél, akkor nem hiszem, hogy az lennél. A stressz eléggé befolyásol, főleg 20 évesen. Én 21 vagyok és ha stressz ér, vagy ha beteg vagyok, akkor is kimarad 1 hónapot (pl most is :S).. szóval lehetséges, hogy most ebben a hónapban neked sem jön meg, de nem parázz, ne stresszelj ezen, mert akkor még rosszabb lesz! :) Ha 2 hónapot marad ki, akkor érdemes lenne felkeresni egy orvost.
2013. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelkileg ennyire kivagy, annak lesznek testi tünetei is, ciklus felborulásánál több is. Ha magadtól nem megy a lazítás, érdemes lenne pszichológushoz elmenni, aki segíthet, adhat tippeket a stresszcsökkentéshez és kezeléshez.
2013. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egész biztosan a munka miatt van. Nekem is volt, pedig az enyém olyan mint a svájci óra.


Mondanám, hogy mondj fel, keress mást, de tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű. Viszont a háziorvosodhoz elmehetnél azért.

2013. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jártam pszichiáterhez 2 hónapot, aztán átadott pszichológusnak, hozzá 4 évet jártam. Ezekben volt minden vegyesen, beleértve a gyógyszeres kezeléseket.. Nem kívánok mégegyszer rájuk kényszerülni. :(


Nos valóban, marad ez a munkahelyem amíg nem találok másikat. :(


Ma kezdtem el érezni egy kis "előmensi" tüneteket(nálam láz, folyás, kipattogás, derékfájás, alhasi görcsök, feszülés stb), bár lehet csak beképzelem már. :)


Tehát akkor simán kimaradhat.. Volt egynapos kis párcseppes vérzésem ugye mint írtam, lehet az akart az lenni (fentebb írtam)


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2013. szept. 10. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!