Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges az, hogy egy nő...

Lehetséges az, hogy egy nő soha nem fog menstruálni? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 évesen mentünk el először nőgyógyászhoz mert még soha nem menstruáltam és azért a korombeli lányok már 14-15 évesen menstruáltak. Az orvosom azt mondta várjuk 18 éves koromig és ha addig sem lesz semmi akkor vizsgálatok lesznek. 18 évesen megint el mentünk, vérvétel, nőgyógyászati vizsgálat, ultrahang különböző vizsgálatok. Az egyik orvos azt mondta, lehet hogy súlyfelesleg miatt, akkor el kezdtem fogyókúrázni 15 kg-ot le is adtam akkor azt mondta, hogy ez már normális súlynak felel meg nem kell többet fogynom. Minden rendben volt minden rendben van. Fel írt a nőgyógyászom egy olyan gyógyszert amit ha be szedek meg fog jönni a menstruációm, meg is jött 2 napig tartott. Vissza mentünk fel írt fogamzásgátlót ami elvileg rendezné, de trombózisra hajlamos vagyok, ezért nem szedhetem tovább. Fél évente járok vizsgálatra most 21 éves vagyok és magától még soha nem jött meg. Lehetséges, hogy soha nem fogok menstruálni, csak ha gyógyszerekkel tömöm magamat.


2013. szept. 14. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne újabb és újabb orvost felkeresned, aki nem a pirulákban fogja megtalálni a megoldást. Ha nem menstruálsz annak valami oka van! Akár szervi, akár hormonális, akár bármi olyan, ami igényli, hogy megkeressék a probléma gyökerét és kezeljék azt.

Gondolom nem hiányzik a menstruáció havi velejárója, nekem sem hiányozna nőként... Viszont ha belegondolsz szinte minden nő életében eljön ez az időszak, amikor babát szeretne vállalni a párjával és szerintem fontos, hogy ne akkor kezdjetek majd el azon kattogni, hogy mi okozhatja ezt az egészet, mert ha nincs peteérésed, akkor nem lesz baba sem. 21 éves vagy, én a helyedben utána járnék ennek akkor is, ha még kilátásban sincs a gyerekvállalás. Lehet, hogy szerencséd van és csak későn érő típus vagy, de valami teljesen más is állhat a háttérben.

2013. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem menj el endokrinológushoz, lehet vitatkozni fog a nőgyógyász, hogy felesleges stb, de nem értenek a nőgyógyászok ehhez... Én nagyon összevesztem 2 nőgyógyásszal mire 1 adott beutalót endokrinológushoz (különben mehetsz magánrendelőbe is, csak sokba kerül) Elmentem és lám 18 után kiderült, hogy PCO-s vagyok, felírt gyógyszert, 25 kg-t fogytam, rendszeres lett, stb.. előtte a nőgyógyászok mindent arra fogtak, hogy sokat eszem és keveset mozgok, hát mégsem.. :) (20/L)

2013. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Több orvosnál voltam már magán orvosnál, nagy városi kórházba, kis városi kórházba. Rögtön küldtek endokrinológushoz, hormon problémám nincs, pajzsmirigy vizsgálat ott is minden rendben volt. Nagyon sok vérvétel, CT vizsgálat. A mostani orvosom, tovább küldte az eredményeimet az egyik ismerősének aki nőgyógyász és ő is azt mondta, hogy gyógyszert kell szedni és várni.
2013. szept. 14. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!