Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség előtt, hogy tegyem...

Terhesség előtt, hogy tegyem rendbe magam?

Figyelt kérdés

Volt egy missed ab-om, méhgyulladással... A hüvelyem elég rossz állapotban van. Fáj, viszket, kellemetlenek az együttlétek.

Fogok menni még orvoshoz és kérek egy tenyésztést is a következő menses után, hogy mire újra próbálkozunk ne legyen gond, de addig is hogyan, mivel próbálkozhatnék, hogy rendbe tegyem a dolgokat ott lent?

Lactofeel-t szoktam használni, de majd csak pár nap múlva kezdem el, bármilyen kezelésről is legyen szó, mert a gyulladás miatt szednem kell még antibiotikumot és csak az abbahagyása után érdemes kezelni. Ezt az orvosom mondta.

Ő azt javasolta, hogy a Canesten hüvelytablettát használjam után, 3 db-s, aztán én egy doboz, 7 db, Lactofeel-re gondoltam... Mit ajánlanátok Ti, akik már voltatok ebben a helyzetben, vagy akár hasonlóban? (Egy hónapja szedtem sok antibiotikumot, a missed miatt, meg kaptam gomba ölő gyógyszert is, nem igazán lett jobb, de ilyen rossz még nem volt, mint tegnap óta, amikor megvizsgált a dokim. Egy, gondolom vízből kivett, "kacsával" vizsgált és van-e összefüggés nem tudom, de azóta érzem ilyen rossznak a helyzetet... Lehet a fertőtlenítőtől?)


2013. szept. 20. 09:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor amikor a tüneteid megvannak, akkor tessék orvoshoz menni és kenettenyésztést csináltatni. Fertőzéssel nem szabad várni, amennyiben nem akarsz újabb és komolyabb gyulladást. Nem kell semmire várni.

Én ne Canestennel kezelgessenek. Vannak sokkal modernebb készítmények annál, mégpedig a szájon át szedhető gyógyszerek. Amiket akár akkor is lehet szedni, ha valakinek éppen vérzése van, ugyanis nem hüvelykúp, meg hüvelytabletta.

És ezek azért is jobbak, ugyanis sokszor a nőknél a fertőzés, mivel rövid a húgycső, feljut a húgyutakba. Arra meg pláne nem jó semmilyen hüvelykúp vagy hüvelytabletta. És a gyógyszer viszont oda is eljut.

Nagyon fontos a páros kezelés, tehát a párodat is ki kell kezelni. A fertőzés, illetve a kezelés alatt nem lehet nemi életet élni. Max. gumiban, de gondolom a hüvelyi gyulladás miatt az sem lenne kellemes.

Ilyenkor az orális együttlét sem egy megoldás, ugyanis a gombát el lehet oly módon is kapni.

Amikor pedig megvan a célzott, páros kezelés, akkor hüvelyflóra helyreállító készítményt kell használni. Az intim mosakodókat felejtsd el! Mivel azok csak felborítják gyakori használattal a ph egyensúlyt. Nem jók! Inkább gyógyszertári fürdető kenőcsöt használj odalent.

És amikor ez mind megvan, akkor kezdjetek el babával próbálkozni.

És arra is figyelj, ha bármikor antibiotikumot kapsz, egyből használj alulról hüvelyflóra helyreállító készítményt, hogy elkerüld az ez miatt kialakuló hüvelyi fertőzést.

Illetve bármilyen hüvelyi fertőzésre kapsz kezelést, szintén mindig használj hüvelyflóra helyreállító készítményt.

2013. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!