Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori vizelési inger,...

Hotvath Laura kérdése:

Gyakori vizelési inger, bakterialis fertozes?

Figyelt kérdés
Az egesz tobb mint ket honapja kezdodott. miutan eloszor lefekudtem a pasommal masnap gyakori vizelesi ingerem lett azthittem holyaghurut gyulladasrol van szo . kaptam ra supraxot majd az antibiotikumtol huvelygombam lett. azt szajonat szedheto gyogyszerrel es kuppal kezeltuk de a pisilesi inger nem javult ugy dontottem kiprobalom az urzinolt amiitol jobban is ereztem magam elmentem nyaralni balcsira 4 napra majd miutan hazajottunk ujra kijott rajtam egesz nap a wcn ultem itt kezdodtek a gyogyszeres kezeleseim kaptam klion-d -t es pevaryl kremet mivel a doktor szerint bakterialis fertozesem van ami rament a holyaggomra na a kura utan sem ereztem magam jobban erre ra kaptama nolicilt es pimafucin kremet kupot egyes doktorok szerint a sok antibiotukomtol nem gyogyulok .mostmar kethete nem szedek antibiotikumot voltam ultrahangon vizelet tenyeztesen nins baci se uledek se genny a vizeletemben .nemreg megprobaltunksexelni a baratommal ugyereztem nem fajt de utana viszketo erzes volt a huvelyemben es megjobban kellett pisilnem . a nogyogyasznal a ph teszt jo volt az urologus nemtudja mi lehet . a nogyogyasz szerint bakterialis fertozes na de haa phm jo akkor mar el kellett volna mulnia az ingeremnek jelenleg uroxalt szedek a tunetek enyhitesere de ez nagyon szarit. a huvelyem nagyon viszket de az orvos nem irt fel semmit csak aztajanlotta szedjem a pearls IC probiotikumot es gyogyuljak meg magamtol .ez mar tobb mint ket honapja van legszivesebben eretvagnek mar magamon. se nemi elet se jo kedv se aratok ket honapja es nem is biztosra tudjak mi a bajom. tud valaki valamit esetleg talalkozott mar ilyennel?

2013. szept. 20. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A hüvelyi fertőzés-gyulladás ki tud ilyen téren hatni a húgyutakra és a vizelési ingerre. Nekem sem volt kórokozó a vizeletemben, csak vér és nagyon fájdalmas volt a vizelés, viszont vele egyidejűleg hüvelyi gyulladásom volt. Én Urogint kaptam a vizelési problémákra, illetve célzott kezelést a hüvelyi problémákra és rendben lettem utána.

El kéne menni nőgyógyászhoz és vegyenek kenetet a hüvelyből, amit aztán küldjenek el tenyésztésre, akkor meglesz, hogy van-e kórokozó a hüvelyben, illetve hogy milyen és mekkora mennyiségben. Közben pedig vizeletvizsgálat is legyen, abból is tenyésztés. És akkor abból is kiderülhet, hogy hol is van a probléma.

2013. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
heti ketszer megyek kb nogyogyaszhoz vagy antibiotikum vagy menjek haza egyek kefirt szedjek probiotikumot stb mar magan rendelesen is voltam ott mondtak h tokeletes a phm de azzal mar nem foglalkoztak h eg viszket a huvelyem . ma is voltam az orvos elkuldott h probaljak meg magamtol meggyogyulni vizelet vizsgalaton voltam keteterezesen tenyesztesen is nincs baci se semmi.
2013. szept. 20. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

De minden alkalommal csináltak tenyésztést? Vagy csak hasra ütésre kezeltek és írtak mindenféle gyógyszert? Meg az, hogy rendben van a PH-d, attól még lehet kórokozód! Akkor megkérdezem úgy, hogy értsd! Amikor gombás, illetve bakteriális fertőzésre kaptál kezelést, akkor volt is gombás, illetve bakteriális fertőzésed, vagy nem? Amúgy lehet jobban járnál, ha nem nőgyógyászhoz, hanem bőr-és nemibeteg gondozóhoz mennél.

Ők nem írnak fel felesleges kezeléseket.

Amúgy meg a viszketés és az égő érzés nagyon könnyen felléphet a túlzott gyógyszeres kezelés következtében is. Vagyis túlérzékeny lettél a kezelésekre. Vagyis a tüneteid könnyen előfordulhat, hogy nem fertőzés, hanem irritáció következtében léptek fel. Kellene egy gyulladáscsökkentő krémet kapnod bőrgyógyásztól és mostantól csak okkal kezelni, egyébként pedig semmit ne használj odalent. Semmit! És hidd el, hogy akkor rendbe jössz!

2013. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tenyesztest egyszersem csinaltak.egy kis maradek pimafucin kremmel kentem amire enyhult. mar nagyon nagyon turelmetlen vagyok egyszeruen nem tudom mihez kezdjek a nogyogyasz aztmondja varjak es rendbejovok de ennek mar tobb mint ket honapja .teljesen tonkreteszi ez a betegseg az eletemet. es nagyon ugy latom az orvosokon hogy nem biztosak a dolgukban.
2013. szept. 20. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor itt a probléma megoldása.

Csináljanak tenyészést!

Ránézésre bármennyire is sok orvos azt hiszi, nem lehet megmondani, hogy milyen kórokozója van az embernek és milyen számban.

Menj el egy olyan orvoshoz és szerintem tényleg jobban jársz egy bőrgyógyásszal, aki megnézi a kórokozókat a hüvelyedből vett mintából.

De a sok gyógyszertől is tényleg kialakulhatott irritáció, ami szintén járhat égő érzéssel és viszketéssel. És egy bőrgyógyász azt is meg tudja állapítani, hogy melyikről van szó. Azt is, ha irritáció!

2013. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hétfon megprobalom megint. De jo lene mar rajonni mitol kell folyamatosan pisilnem
2013. szept. 20. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok antibiotikum mellékhatása hüvelyi viszketés.


Rendes tenyésztés tényleg kéne.

2013. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindenképpen menj orvoshoz tenyésztésért!

De emellett (bár sokan majd elmondják, hogy semmi értelme, pénz kidobás stb) szedhetsz Grépfrút cseppet! Ez gomba és baktérium ölő (bár most sokan hőbörögnek, hogy nem igaz, meg nem bizonyított) és valamennyit használs is, legalábbis nekem, és ha ennyi mindent beszedtél, ez már ugyan nem nagy ár! Egy próbát meg megér, mellékhatása nincs, ártani nem árt!

2013. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!