Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha 12 napot menstruálok?

Normális ha 12 napot menstruálok?

Figyelt kérdés

11 lettem nemrég, eddig még csak 6 alkalommal történteg velem a menstruáció.

12 napos mindig, de 6 napig durva, de a többi már csak úgy van..

Csak folt a Wc-papiron.

Ez baj??

Ha igen akkor mit tegyek??



2013. szept. 24. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Normális, 6 nap a rendes menstruáció, a többi pecsételő vérzés. Én is így voltam, egészen addig, míg fogamzásgátlót nem kezdtem szedni, azóta csak 3-4 napig tart, na de azzal ráérsz még, csak írtam, hogy nem fog örökre így maradni :)
2013. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem... Nekem max. 1-2 napig durva, utána még 2-3 napig van. A 12 nagyon sok.
2013. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#1 Nekem sosem tartott eddig, 11 éves koromban sem. Mindig maximum 5-6 nap volt, utána abszolút semmi. Mondjuk lehet egyénfüggő.
2013. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nekem 3 nap alatt lezajlik mindenestül az egész, mióta először megjött azóta így van, se előtte se utána nincs pecsételő vérzés sem és nincs semmi bajom a doki szerint. úgyhogy ahány nő, annyiféle menzesz, amíg többnyire rendszeres addig nincs baj.
2013. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal a szervezeted, bele telhet egy kis időbe, mire beáll szabályosra. Ha 12 napon át véreznél rendszeresen, azzal érdemes volna felkeresni egy nőgyógyászt, de itt nem erról van szó, hanem arról, hogy van még 6 nap ráadás, amikor csak egy enyhe "barnázás" van.

Egyébként nem kell majd feltétlenül fogamzásgátló ahhoz, hogy rendeződjön, lehet, hogy magától is beáll néhány éven belül.

Egyébként megérné beszélgetni anyukáddal, hogy neki hogy volt.

2013. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Majd beáll a szokványosra.
2013. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Orvoshoz akkor lenne szükséges menni, ha a maga a vérzés 7 napnál tovább tart.

Egyébként amennyire én tudom, 2-7 nap vérzés teljesen normálisnak tekinthető.

2013. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, már nagyon féltem, hogy orvoshoz kell ezzel mennem.

De ez a 12 naő nagyon sok, és néha még tovább tart mint 6 nap a durvábbik változata, néha 8, az viszont már nagyobb baj, légyszi még válaszoljatok!! :)

2013. szept. 24. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha már 8 napig is eltart, akkor el kéne menni nőgyógyászhoz. Nem kell feltétlenül nagy bajra gondolni, de jobb lenne, ha orvos látna, hogy nem vagy-e vérszegény stb. Beszélj anyukáddal.

(Itt mi nem foghatunk kézen, és kísérhetünk el dokihoz)

2013. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi, és beszélek anyukámmal és felkeresünk egy nőgyógyászt, mindenkinek nagyon köszi mégegyszer, de azért még továbbra is várom a válaszokat:)
2013. szept. 24. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!