Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hatással van az antibio...

Milyen hatással van az antibiotikum a menszeszre, fogamzásgátló tabletta mellett?

Figyelt kérdés

Két hete, nagyon felfáztam, konkrétan 5 percenként jártam wc-re és csípet is a vizelet. A háziorvosom antibiotikumot írt fel amit másfél hétig kellett szednem. Az antibiotikumot pont az nap hagytam abba mikor a fogamzásgátló tablettát is.. Ma kellett volna megjönnie a menszeszemnek, de sehol semmi. Ez lehet az antibiotikumtól? Szerdán kell elkezdenem a következő levél tablettáját, ha addig se jön meg elkezdhetem simán szedni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 30. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy az antibiotikum gyengíti a fogamzásgátló tabletta hatását? Nekem is hasonló volt, felfáztam, semmi sem segített. 5 napig szedtem antibiotikumot, azt hiszem 1-2 napot csúszott nekem is. Viszont mellette kiegészítő védekezést alkalmazni kell! Legalább egy hétig a nemkívánatos terhesség miatt.

Lehet kellene egy terhességi tesztet venned, ha van partnered. Ha nincs, akkor pedig vársz még egy-két napot és nőgyógyászhoz mész, mert az erős gyógyszer miatt kimaradhat teljesen is a menzeszed és a gyógyszert is újra be kell vele állítatnod.

2013. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok hogy a hatás nem 100%-os, de nem voltuk együtt a párommal, hiszen örültem hogy feküdni tudtam...
2013. szept. 30. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem úgy értettem, hanem miután meggyógyultál és elhagytad az antibiotikumot.

Ne izgulj az a lényeg, lehet kicsit felborult a testedben pár dolog, de egy nőgyógyászati vizsgálat mindenen segít, ha most ki is maradna :)

2013. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikum mellett nem megfelelő a fogamzásgátló tabletta felszívódása,ezért kell védekezni mellette és mivel csökken a tablettából felszívódó hormon mennyisége, a tabletta által szabályozott ciklus felborul,ezért a megvonásos vérzés nem akkor történik,amikor szokott. Ha később is jön most a menzeszed,a tablettát akkor is a 7 nap szünet után kezdd el szedni.
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen :)

Sokat segítettél

2013. szept. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!