Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom csomót talált...

13 éves lányom csomót talált a mellében!?

Figyelt kérdés
Elég a háziorvos vagy rögtön nőgyógyász? Eléggé aggódik, hogy nyugtassam meg?

2013. okt. 6. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csomóval a mellben nőgyógyászhoz szokás többnyire menni, ő tovább fog küldeni leginkább ultrahangra. Nem kell nagyon félni a csomótól, mert egy begyulladt/megduzzadt tejmirigy, ciszta vagy jóindulatú elváltozás is lehet (ezek sokkal valószínűbbek egy fiatal lánynál), de utána KELL járni, mert mindig hallani rémséges példákat, szóval ne hanyagoljátok el.
2013. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
De főleg azzal nyugtathatod, hogy a mellrák leginkább az 50-60 éves nők betegsége.
2013. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is: nyugodjatok meg!

Éppen abban a korban van, amikor nő valószínűleg a melle. Ilyenkor "csomónak" érezheti azt is, hogy a növekedés miatt kicsit megduzzad, meg is keményedik.


Másrészt pedig a mell tapintásra sosem teljesen egyenletes, hiszen mirigyek, izom, meg mindenféle dolog van ott. Nagyon-nagyon kicsi rá az esély, hogy amit érez, az tényleg egy csomó.


Ettől függetlenül persze járjatok utána, főleg azért, hogy ne féljen.

Szerintem először menjetek háziorvoshoz, nagy valószínűséggel már ő is meg tudja majd nyugtatni, ha meg nem, akkor majd ő továbbküldi oda, ahova kell.

2013. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Biztos?? Te is megvizsgáltad??

Mert én is ugyanezt hittem ilyen idős koromban, aztán kiderült, hogy csak a mirigyekre hittem azt! Kicsit agyamra ment a suliban ez a "vizsgáljuk magunkat mindennap", (mindennap azt hittem, hogy rákos vagyok, ha megfájdult a fejem, a mellem, a hasam).

Ha megvizsgáltad, és te is érzed, akkor vidd el nőgyógyászhoz! A háziorvos is ugyanúgy oda küldene, ha ő is érez valamit.

2013. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

"De főleg azzal nyugtathatod, hogy a mellrák leginkább az 50-60 éves nők betegsége." igen, ezt hitték azok a 20-30 éves nők is, akik mellrákban haltak meg, mert későn mentek orvoshoz....


Kérdező, a gyerek valószínűleg csak a mirigyállományt nézi csomónak, de a nőgyógyász meg fogja vizsgálni és kiderül, + megnyugszik a gyerek is, amennyiben volt rákos megbetegedés a családban, akkor meg pláne minél gyorsabban vizsgáltassátok ki a lányt!

2013. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
A GYEREK AGGÓDIK NEM TE ?
2013. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

#5: Nem tudom, feltűnt-e, hogy ott volt a mondatomban a LEGINKÁBB. Úgyhogy nem kéne lepontozni, mert ebben igazam van. A statisztikák is ezt mondják, és nem mellesleg személyes tapasztalat is, naponta járok érintett miatt a Kékgolyóba, egyetlen húszéveset se láttam ott.


DE én írtam az első választ is, azzal a felszólítással, hogy járjanak utána. Úgyhogy nem hiszem, hogy bárhol hibát követtem volna el.

2013. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez nőgyógyász. A háziorvos is meg tudja nézni,sőt beutalót is tud adni emlő UH-ra. Hozzá talán szívesebben elmegy a lányod,mint nőgyógyászhoz.

De valószínűleg tényleg csak a tejmirigyeket érzi.

2013. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Nem kell lepontozni! válasza:
Én is 13 leszek, velem is volt hogy azt hittem amit a lányod, de kiderült hogy csak egy izom volt. :-D De azt mondom menjetek el megnézetni mert jobban jártok mégha nincs is baj! Remélem segitettem! ;-)
2013. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tényleg elég a háziorvos. Én nőgyógyászhoz mentem ezzel és azt monda ez nem ide tartozik és elküldött a sebészetre, onnan meg uh-ra.
2013. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!