Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért folyik ki a vér ha...

Miért folyik ki a vér ha betétet ha tampont használok?

Figyelt kérdés
Szóval amikor betétet használok nincs olyan alkalom hogy ne ázzak át nappal vagy este, gondoltam használok akkor tampont mert már idegesített hogy mindig átázok, csak hogy a tamponnal is ugyan így járok ... Fiúval nem voltam még, tehát nem attól lehet hogy tág vagyok. És jól rakom fel a tampont is. Mindegyik méretet kipróbáltam már, mégis mindig átázok... Mit csináljak már? A napokba meg fog jönni, mert már fáj a hasam, már rendesen retteg tőle mindig. :((
2013. okt. 8. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán túl sokáig vársz a cserével. Ha megtelik a tampon, utána már átengedi a vért. A betét ugyanígy működik. Olyan ez, mint egy szivacs. Ha megtelt vízzel, többet már nem tud felfogni, átfolyik rajta.


Próbáld ki, hogy hamarabb cserélsz egy kicsit. Így, ha jól helyezed fel a tampont, akkor nem kellene, hogy átázz.

2013. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de normális időben szoktam cserélni.
2013. okt. 8. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen időközönként cseréled?

Sajnos én nagyon erősen vérzem, kb. 60-70 betét elmegy egy ciklus alkalmával, sőt ha elhúzódik 10 napig, akkor az is kevés; és a legerősebb napokon bizony legalább óránként cserélnem kell, de van, hogy már kevesebb idő alatt is "telerakom".:-(( Extrém esetben olyan is volt, hogy egyetlen óra alatt 3-szor kellett cserélnem.


Szóval magamból kiindulva szerintem cseréld gyakrabban.

2013. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hmm...az elég rossz lehet, hát a betétet attól függ hogy, hogy "állt a dolog" , a tampont kb 2-3 óránként
2013. okt. 8. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem is kellemes. De sajnos ez családi örökség, sok női felmenőmet terhelte ugyanez.:-(
2013. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

betétnél a bugyival lehet a baj vagy az hogy nem megfelelő betétet használsz. A bugyinál fontos hogy feszesen tartsa a betétet ne legyen laza. legyen szárnyas betét és márkásabb, itt igenis számit a márka, a nevenincs betétek nem is oylan jók mint egy always vagy libress. Ha erös a vérzésed nagyon akkor hazsnálj éjszakait, ez olyan hosszú hogy kizárt hogy kifollyon. Fontos hogy szárnyasat ahsználj mert azt tudod rendesen rögziteni.

A tampont meg valósznüleg nem raktad jól fel. teljesen bedugtad az ujjdat? a tapont teljesen fel kell dugni a méhszájig vagyis az egész ujjad eltünik ahogy feldugod. vagy próbáld ki az aplikátoros tampont az oda nyomja fel ahova kell. Annak hogy nem tudod felrakni eléggé lehet az is az oka hogy még szűz vagy, én addig nem is tudtam felrakni, sokaknak sikerül de sokaknak nem.

2013. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

-olyan bugyit használok amin feszes a betét

-always-t használok

-és ha rendeset használok nem éjszakait, akkor hátul folyik ki a vér, meg két oldalt, ha hosszút használok az meg idegesít

-a tamponnal csináltam már azt hogy a méhszájig felnyomtam de ugyanúgy kijön a vér

-ob-t használok, kipróbáltam már az összes méretet, de mindegyiknél ugyan úgy jártam

mostanában már azt csinálom hogy bármelyiket is használok, berakok egy zsebkendőt a puncimhoz és akkor nem folyik ki annyira

2013. okt. 9. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!