Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 szem fogamzásgátló bevétele...

1 szem fogamzásgátló bevétele után kaphatok trombózist? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Tegnap este kezdtem el szedni a Deciora nevű fog.gátlót. (Ezelőtt nem szedtem tablettát.)

Éjjel arra ébredtem, hogy zsibbad és be van dagadva a jobb lábam és kezem.

Ma reggelre a dagadás mérséklődött, viszont furán érzem a lábam...


Köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 12. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem csináltak erre irányuló vérvételt???


Nem tartom valószínűnek, de nem is teljesen kizárható!


Mindenképp azonnal doki!!! Ügyelet, ambulancia, bármi....

Zsibbadással nem játszunk! Inkább menj el feleslegesen, mint hogy nagyobb baj legyen!

2013. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem küldtek vérvételre. :(


A nődokim telefonja kikapcsolva...


Mondtam anyunak, elkezdi,biztos csak elfeküdtem...


Bemegyek mindenképpen az ügyeletre,mert nagyon félek. :(


Írok, hogy mi lett!

2013. okt. 12. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor egy tanács a jövőre nézve:


Ha a nőgyógyász mindenféle vizsgálat és/vagy laborvizsgálat nélkül felírja a fogamzásgátlót, azonnal sarkonfordulni!


Igen, akár el is feküdhetted, de az nem jár dagadással!


Mint írtam az előbb, nem sok esély van a trombózisra, de nem is teljesen kizárható! vagy lehet allergiás reakció is...


Majd írd meg, mit mondott a doki!

2013. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,h egy szemtől lenne. Ennyiben nincs annyi hormon,ami veszélyes lehetne(kivéve az esemény utáni tabletták). Trombózis esetén a duzzanat nem szűnik meg néhány óra alatt magától,az fájdalmas(és nem zsibbadást érzel),és általában vörösebb is az a végtag.
2013. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy szemtől semmiképpen sem!
2013. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Másfél hónappal ezelőtt vettem be eseményutánit.



Voltam dokinál.

Megnyomogatta a lábaimat, megnéztem, meg végig 'karcolt' rajtuk.

A jobb oldalin kevésbé éreztem,mint a balon.

Azt mondta, semmi komoly, szedjem tovább a tablettát.

De még mindig érzem a lábamat, meg a kezemet is. A rajzszögbe is beleállhatnék kb..

Megemlítettem az ügyeletes dokinak,hogy vizsgálat nélkül írta fel nekem a nődoki a tablettát, azt mondta, megesik az ilyen...


Utolértem telefonon a nődokim.

Nem tudott nagyon hozzá szólni a dologhoz,mondta, hogy allergia nem lehet,mert akkor nem csak az egyik oldalam dagadt volna be és zsibbadna el.

Mondta, ő még ilyenről nem hallott, hogy 1 szemtől trombózis, de ha félek, ne szedjem..


Amúgy zokniban aludtam, és mikor levettem, tisztán látható volt a zokni gumijának nyoma a lábamon és nem is tűnt el... Ez utalhat vizesedére, nem?


Hétfőn elmegyek a házidokimhoz.

És keresek egy másik nőgyógyászt. Remélhetőleg, ő elküldd vérvételre és akkor tisztázódik, hogy jó-e ez a tabletta vagy váltani kell (vagy ne is szedjem).


Kétségbe vagyok esve, bár tudom, nem kéne stresszelnem magam feleslegesen... :(

2013. okt. 12. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy olyan vérvételből,amit tabletta felírása előtt csinálnak nem derül ki trombózis irányába semmi. Ilyenkor egyszerű nagyrutint csinálnak,aminél leginkább a májműködésre kíváncsiak. De ne félj! 1 tabletta nem okozhat ekkora galibát,valószínűleg semmi köze hozzá.
2013. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mit csináljak szerintetek?

Kenjem be valami keringésjavító krémmel?

Fogalmam sincs, mit tehetnék. :(

2013. okt. 12. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Finoman masszírozd be(ez használni nem árt),de szerintem mást most nemigen tehetsz.
2013. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!