Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alakulóban van egy komoly...

Alakulóban van egy komoly kapcsolatom. Érdemes elkezdenem gyógyszert szedni? Vagy elég csak akkor gyógyszerrel vacakolni, ha tényleg komolyra fordul? Először szednék bogyót, milyen vizsgálatokra kell számítanom?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak alakulóban van akkor ne kezd el szedni, mert ha mondjuk 2 hónap után szétváltok, akkor fölöslegesen bombáztad a szervezeted hormonokkal. A pár hónap után való leállás jobban megterheli a szervezetet, mintha egy éve szednéd.

Gondold át jól, mire vállalkozol.

Én egy évet vártam a dologgal, mostmár biztos, hogy egyhamar nem megyünk szét a párommal (remélem soha!!!).

2009. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eloszor nogyogyasz fog kerni egy teljes ver es vizeletvizsgalatot.

Vagy akkor vagy a kovetkezo alkalomnal pedig teljesen meg fog vizsgalni, marmint ha alapos, belul, a melledet, esetleg vesz keetet elkuldi tenyesztesre.

A tablettat majd menstruacio elso napjan kell elkezdened szedni.

Hat te tudod, hogy erdemes e, ha komolynak latszik a fiu, (remelhetoleg az), akkor kezd el szedni, max az elejen ne szolj neki es hasznaljatok gumit.

Biztos ami biztos.

A en lelkemnek a megyugvast mindig is a tabletta jelentette.

2009. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagyon régóta vagyunk együtt, de mindketten úgy érezzük, hogy komoly lesz és nagyon kívánjuk egymást, túl sokáig már nem bírjuk ki szex nélkül. Óvszert mindenképpen használnánk, de bennem van a félsz, hogy mi van, ha baj lesz, viszont a hormonoktól is tartok.
2009. nov. 11. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:

hormonoktól nemkell félned, ha egészséges vagy, nemlesznek komplikációd.

a tabletta szedés azért nem egyik napról a másikra történik, először megvizsgál, meg vesz kenetet, ez azért nem holnapra derül ki ennek az eredménye, nekem magán orvos csinálta és azis 1 hét volt. aztán visszamentem, mondta h minden rendben van, és felírta a gyógyszert, amit a menzeszkor kellett beszednem, de én mivel parás vagyok, vártam mégegy hónapig, h megjön-e pontosan meg minden h tutira védett legyek. úgyhogy azért ez nemegy 2 napos művelet.

némelyik orvos szokott tabletta felírása előtt is vért venni, h megnézze rendben van-e a májad, de sokszor csak az első levél után kell visszamenni vérvételre, mert akkor látszik igazán h a foggátló hogyan hat a májadra. merthogy a foggátló a májban bontódik le, és azt szokta károsítani, hogyha valakinek gyengébb a mája.

hogyha tablettaszedés alatt rendszeresen jársz szűrésre, plusz engem még szoktak vérvételre is küldeni évente h nézzék hogy hogyan hat a májra, akkor nemlesz tőle semmi bajod. csak ne hanyagold el a dolgot, járj szűrésre, ésha a nődoki nemakar vérvételre küldeni, akkor kérd meg a háziorvosod. mostmár énis hozzá járok, mert ő közelebb is van, és ő is ugyanúgy elküld vérvételre évente. énmár 8 éve szedem, eddig mindig rendben volt minden.

2009. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hormonok hatása elég brutális. Én a helyedben óveszert használnék, és a termékeny napokon nem szeretkeznék.
2009. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!