Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-m van, remény van még...

PCOS-m van, remény van még egy jobb életre?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de hosszú lesz: PCOS diagnosztizáltak nálam kb 1 éve azóta, orvostól orvoshoz, társbetegségként, II. típusú diabétesz, magas vérnyomás, májfunkció zavar. Mellé agyalapi mirigy betegségem van elég súlyos. Néha a cukorbetegség miatt gyakran előjön a szememre az árpa, most épp íny gyulladásom van és a nyelvem is be van dagadva, enni alig tudok. Kb szintén egy éve olyan probléma is jelentkezett, hogy folyamatos haspuffadásom van de annyira durván hogy sajnos a levegő ki is jön esténként főleg álmomban, nagyon rossz a gyomrom, egész nap fáj, már lassan egy éve mindentől megy a hasam a nem akkor meg bármit eszek kihányom. Az orvos először beutalt endokrinológushoz, ő leírta egy papírra amiket elmondtam és elküldött gasztroenterológushoz, ő adott egy gyógyszert csak úgy hasra ütés szerűen egy antibiotikumot, amitől annyira rosszul lettem, hogy az utolsó két szemet nem is tudtam bevenni, aztán, ismét egy endokrinológus aki csinált hormon vizsgálatot, írt fel metformint, és azt mondta félév alatt fogyjak le 35kg-t és menjek vissza. A metformint szedem, de folyamatos hasmenésem van tőle amitől már kijött nagyon durván az arany erem és rettegek már wc-re menni, a diétát csak úgy tudom tartani hogy nagyjából semmi mást nem eszek csak tejet iszok nagyon kevés zsemlével, mert ez a két dolog az egyetlen amitől nem hányok. Most utoljára vissza vittem a leleteket a háziorvoshoz, akinek a válasza annyi volt hogy hát igen a kollégák sem tudnak mindent és röhögött. Nos ez is egy válasz de ez a folyamatos flatulálás tönkre teszi az egész életem a kapcsolataimat főleg a párommal akivel már nem is nagyon szexelünk, gondolom emiatt, bár kimondva nincs. Fogalmam nincs mit csinálhatnék lassan már az őrület határán vagyok, sokszor gondolok arra jobb lenne nem élni már. Kérlek akinek hasonló gondja van segítsen.

2013. okt. 23. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy tejet iszol szinte. Nincs tejcukor érzékenységed? Nekem ettől volt puffadásom és hasmenésem. Nem tudom bontani a tejcukrot. Ilyenkor 2 dl tej laktóz tartalmából 3 liter gáz képződik annak pedig távoznia kell valahogy. Lactase tablettát rágok szét bárminemű tejtartalmú étel előtt, azóta nincs gondom. Van egy pár szem mindig a pénztárcámban is, ha bárhol pl fagyizásnál szükséges kéznél legyen.
2013. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a gyors választ. Azt ki is felejtettem nem vagyok laktóz érzékeny de biztonság kedvéért csak laktóz mentes tejet iszok, pont amiatt, hogy a sok tej ne ártson meg.
2013. okt. 23. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyik dolog az, hogy ha ennyire rosszul vagy a Metformintól, akkor érj az orvostól más gyógyszert. Pl. az Merckformin XR készítmény (ami elhúzódó felszívódású) tudtommal kisebb arányban okoz hasi panaszokat annak ellenére, hogy a hatóanyaga ugyanaz, mint a Metforminé.


A másik dolog, hogy a Metformin (és a cukorbetegség) mellett szigorú diétát kellene tartani. A zsemle és a tej ebbe nagyon nem illik bele.

Napi 180 g CH, figyelve a gyors és lassú felszívódású CH arányára.

Nem is szabadna fehér lisztből készült zsemlét enni. Kizárólag rozs, teljes kiőrlésű, zablisztes, graham stb. cuccokat lehetne fogyasztani. Cukrot, mézet, barna cukrot, fehér rizst, sima tésztát sem lehet.


Ha a Metformin mellett nem tartasz rendes diétát, akkor persze, hogy szarul leszel tőle:S


Fel kellene keresned egy dietetikust. Ő el tudja mondani, hogy pontosan milyen étrendet kellene tartanod, mert ahogy látom, nem igazán vagy tisztában vele.

2013. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen emésztő enzim tartalmú készítményeket próbáltál már?

Jó a Dipankrin tabletta, ebben hasnyálmirigy enzimek vannak.

/ Kreon, Mezym forte szintén ilyen készítmény/

2013. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is cukorbeteg vagyok és PCO-m is van, de soha egy korty tejet sem iszok. Az egekben lenne tőle a cukrom, a fehér liszttől (zsemle) úgyszintén. Nem is értem, hogy jutott ez az eszedbe.
2013. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen van remény.A PCOS-on is lehet javítani és a leírt problémákon is.Érdemes lenne kipróbálnod a gyógynövényeket.Sok jó tapasztalat van velük.
2013. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tejet és szemlét azonnal el kell felejteni. Mindkettő gyors felszívódású szénhidrátot tartalmaz. Teljes kiőrlésű kenyeret szabadna csak fogyasztani és azt is mértékkel. A gyógyszerváltás jó ötlet, de azt is figyelembe kell venni, hogy a metformin a tejes dolgokkal egyből összevész, tehát lehet, hogy ez okozta a hasmenést.
2013. okt. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akarok senkit sem lemondani, de az orvosok idióták. Egy bajt próbálnak gyógyítani, és közben mindent tönkre tesznek. Az eredmény a rákos nem rákban hanem szívelégtelenségben, szélütésben hal meg(kemó miatt).

Arra nem gondoltak ezek az okosok, hogy a hasnyálmirigyeddel van a baj? Ez okozhat emésztési panaszokat, hasmenést, puffadást. De ha felveted a lehetőséget biztosan lehordanak. Mondván ők az orvosok nem Te! A helyedben természetgyógyászhoz fordulnák! És ezt a tanácsot fogadd meg! Kitanult természetgyógyászhoz fordulj, ne amatőrhöz. Egyre tudok is kontaktot, ha érdekelne. Nekem meg SM em van. A drága orvosok úgy félrekezeltek, hogy már alig tudtam kimászni az ágyból. Aztán a természetgyógyász szedett rendbe. Persze elmondta meggyógyítani ő sem tud, de enyhítheti a tüneteket. És meghosszabíthatja a tünetmentes időszakot.

2013. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!