Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elszúrtam a hormonjaimat és...

Elszúrtam a hormonjaimat és most nincs menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Úgy kb. 5 év rendszeres menstruáció után most már egy éve nem jött meg természetes módon. Ultrahangon voltam, aszerint minden rendben. Általános vérkép normális. Menstruációs ciklus 3. napján készített hormonvizsgálat szerint TSH normál, progeszteron 2.6nmol/l, ösztradiol 18pmol/l, LH és FSH gyakorlatilag nulla. Szedtem Norculotot, arra megjött. Szedtem Clostilbegyt-et (5 napig napi 3db), arra nem jött meg. Ennek mi lehet az oka? Amúgy más betegségem elvileg nincsen.

Nem szervi oka van, mert az ultrahang OK. Az agyalapi mirigy nem termel elég FSH-t és LH-t, ezért természetes módon nincs peteérésem, stimmt. De ha beszedtem a Clostyt (ráadásul ilyen nagy mennyiségben) ami tartalmaz FSH-t és LH-t is, és amitől másnak hatosikrei lesznek.. akkor nálam miért nem indult meg egyáltalán a peteérés?



2013. okt. 30. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Soha ne szedj hormonokat és soha ne állj szóba orvosokkal és rendbe jössz.
2013. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
A Clostilbegyt PETEÉRÉST segítő hormon, még szerencse, hogy nem jött meg tőle...
2013. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha kívülről viszel be FSH-t és LH-t akkor simán elképzelhető, hogy az agyalapi mirigy még annyit sem fog termelni mint eddig, hiszen érzékeli a növekedést. Feedback...


Ilyenkor szerintem GnRH-t kéne adni.


Szedjél barátcserje kapszulát. És ne stresszelj.

2013. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es pont ez a lényeg, tudod peteérés nélkül általában nincs menstruáció, mert azt a progeszteron szint csökkenése okozza, ami peteérés nélkül egyáltalán nincs is, és ezzel borul az egész.
2013. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt én is tudom, hogy ha kívülről viszel be hormont, akkor a természetes termelődése lecsökkenhet, nade attól még hatnia kellett volna vagy nem? Ha ott volt a véremben a gyógyszerből származó sok-sok FSH és LH, akkor az "elvileg normálisan működő" petefészkeimben miért nem indult meg a peteérés?

Kerüljem az orvosokat.. Pff, kösz szépen magamtól amúgy tényleg ezt csinálnám, de a szüleim teljesen be vannak gőzölve attól, hogy egy éve nincs mensim. Most is felírtak Rigevidont (hormonos fogamzásgátló) 3 hónapra, hogy hátha az majd segít. Persze nem valószínű, mert ez is csak a nyálkahártyát vastagítja meg, nem pedig a peteérést segíti. Amúgy meg megint csak kívülről bevitt hormon, ami a saját hormonális rendszeremet borítja fel. Nem beszélve a mellékhatásokról, ami amúgy mi is? Ja igen.. meddőség! Szóval jelenleg ott tartunk, hogy meddőséget okozó tablettákat szedek a meddőség ellen. És még HA lesz is tőle peteérésem, akkor is fennáll a veszélye, hogy ezután sem lehet gyerekem.

A poén az, hogy én értek ehhez (amúgy orvosira készülnék) a szüleim viszont baromira nem, és nem hiszik el hogy ez így nem teljesen OK.

2013. okt. 30. 17:05
 6/16 anonim ***** válasza:

A clostilbegyt nem tartalmaz se FSH-t, se LH-t.

A closti úgy hat, hogy gátolja az ösztrogének negatív-feedback hatását a hypothalamus-hypophysis tengelyen, ami gonadotropin szekréciót és tüszőérést vált ki.


Vagy a GnRH vagy az LH/FSH termeléssel lehet vmi probléma.


Nem vagy/voltál esetleg anorexiás?

2013. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyébként nőgyógyász vagy endokrinológus vizsgálgat?

Mert javaslom, hogy olyan orvost keress, akinek van endokrin szakvizsgája.

2013. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál voltam, de ő kikérte egy endokrinológus tanácsát is, amikor felírta ezt a gyógyszert.

5. válaszoló: Anorexiás olyan értelemben nem voltam, hogy a súlyom kevesebb lett volna a normálisnál, viszont volt egy elég brutális, kb. fél évig tartó diétám aminek következtében 20 kilót fogytam (megjegyzem volt miből) és amit felelőssé tettek a jelenlegi helyzetemért. Jelenleg 172cm magassághoz 58 kiló vagyok, ami végülis normális. Azóta rendesen is eszem, csak úgy néz ki, hogy az agyalapi mirigy már annyira "kisült" hogy nem reagál rá. Valahogy vissza kéne terelni a normális egyensúlyba, csak azt nem tudom hogyan..

Lenne esetleg erre valami gyógyfű, csodaszer vagy akármi, ami segíthetne? Nagyon megköszönném a válaszokat!!

2013. okt. 30. 18:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Mikor volt ez a fogyás? Mikor volt az utolsó vérzésed, mikor hagytad abba a diétát?

Tudod-e, hogy mennyi a testzsírod?

Csak a táplálkozásodon változtattál a diéta során, vagy esetleg keményen edzettél is?

2013. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Másfél éve kezdtem el keményen diétázni és úgy fél éve tértem át egy egészségesebb étkezési módszerre. Utolsó természetes vérzésem kb. egy éve volt, azóta párszor Norculuttal sikerült "megvonásos" vérzést előidézni, mást viszont nem. A testzsírt pontosan megmondani nem tudom, géppel nem mérték, testméretek alapján képlettel kiszámolva olyan 20% körüli. Annyira nem kevés, bár a fogyás előtt nyilván jóval több volt. Sportoltam valamennyit a diéta mellett, kardiót és erősítést is, de javarészt szerintem a diétának tudható be a fogyás.

Utánanéztem a barátcserjének. Valóban jó megoldásnak tűnik, hiszen ez tényleg az agyalapi mirigy hormontermelését serkenti, amire nekem szükségem lenne. Köszönöm a tippet. ♥ Nem lesz egyszerű beadni a szüleimnek, hogy a nagybetűs "ORVOS" által felírt gyógyszer helyett inkább valami közönséges gyógyfüvet kellene szednem, de mindenesetre megpróbálom. Ha akad még pár ilyen tipp, megoldási lehetőség, akkor szívesen fogadom azokat is!

2013. okt. 30. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!