Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elszúrtam a hormonjaimat és...

Elszúrtam a hormonjaimat és most nincs menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Úgy kb. 5 év rendszeres menstruáció után most már egy éve nem jött meg természetes módon. Ultrahangon voltam, aszerint minden rendben. Általános vérkép normális. Menstruációs ciklus 3. napján készített hormonvizsgálat szerint TSH normál, progeszteron 2.6nmol/l, ösztradiol 18pmol/l, LH és FSH gyakorlatilag nulla. Szedtem Norculotot, arra megjött. Szedtem Clostilbegyt-et (5 napig napi 3db), arra nem jött meg. Ennek mi lehet az oka? Amúgy más betegségem elvileg nincsen.

Nem szervi oka van, mert az ultrahang OK. Az agyalapi mirigy nem termel elég FSH-t és LH-t, ezért természetes módon nincs peteérésem, stimmt. De ha beszedtem a Clostyt (ráadásul ilyen nagy mennyiségben) ami tartalmaz FSH-t és LH-t is, és amitől másnak hatosikrei lesznek.. akkor nálam miért nem indult meg egyáltalán a peteérés?



2013. okt. 30. 15:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lady Ciklus teát próbáltad már? Én igen, és eddig úgy tűnik, használ. Csak gyógynövényeket tartalmaz, keress rá a neten.

Nekem rettenetesen rendszertelen menstruációm volt/van. Sokáig szedtem Lindynette fogamzásgátlót, majd váltottam Nuvaring gyűrűre, majd abbahagytam mindent, egy év alatt háromszor jött meg, majd engem is Clostilbegyt-Norcolut kombóval kezeltek, melynek eredményeképpen teherbe estem :-)

A szülés után sem tért vissza (már lassan 4 éve) a normál ciklusom, teljes az összevisszaság és zűrzavar. Hiába megyek orvoshoz, mindenki hormonokkal akart bombázni, meg szedjek fogamzásgátlót. SOHA TÖBBET!

Végül idén tavasszal láttam meg a dm-ben a Lady Ciklus teát, és gondoltam, egy próbát megér. :-) Három cikluson át ittam (nagyon fontos a pontosság) mindháromszor rendesen meghozta a menzeszt. :-)

Majd abbahagytam az ivást (előírás szerint) és két hét késéssel ugyan, de megjött. Aztán már pontos időben jött meg a következő, most ért véget, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok megjön-e legközelebb rendes időben! :-)

Úgyhogy szerintem én a helyedben megpróbálnám, vesztenivalód nincs semmi.

2013. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanéztem ennek is. Ha neked bevált, annak örülök, de ahogy néztem ez javában ösztrogén és progeszteron termelést serkent. Nekem sajnos ennél összetettebb problémáim vannak, a gond az agyalapi mirigy szintjén kezdődik. Norculutra (amiben szintén ösztrogén és progeszteron van) valóban először nekem is megjött, de ez csak afféle "megvonásos" vérzés volt és utána a probléma továbbra sem oldódott meg. Az a baj, hogy az agyalapi mirigyben szinte egyáltalán nincs FSH, se LH. A progeszteron meg sajnos pont hogy még tovább gátolja ezeknek a termelődését.. Szóval ez elég összetett, és tényleg köszönöm az ötletet, de szerintem ebbe nekem nem érdemes belevágni.
2013. nov. 4. 19:16
 13/16 anonim ***** válasza:
Azóta rendbejött?
2015. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mivel lettek a hormonok elrontva?

Fog gátló?

2015. márc. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig fennáll a probléma. Korábbi kommentekben részletesen is kifejtettem a helyzetemet. Azóta annyi történt, hogy 5 hónapig barátcserjét szedtem, de nem jött meg, ezért visszamentem dokihoz. Újra megnézték a vérképemet és csoda történt! Lett FSH-m és LH-m! Vérzésem sajnos nem.. Így aztán jött újra egy 6 hónapos Norculut kúra, aminek most vagyok a végén. Utoljára beszedtem egy adag Clostyt és azóta várok. De semmi. Jövő héten tervezek visszamenni, már előre tartok tőle, hogy most mit fog felírni. Nem akarok újabb fél évig hormonokat szedni, pláne úgy ha nem is hatásos.


Jelenleg azt tervezem, hogy csináltatok egy teljes vitaminos vérképet, megnézetem, hogy nem lehet-e az a probléma, hogy valami hiányzik. Talán adok még egy esélyt a gyógyfüveknek is. Jól jönne egy pár hónap tisztulás a szervezetemnek. Hátha a nyár, a meleg, a napfény, a sok érett gyümölcs segít a gyógyulásban. Hormonjaim nem tudom jelenleg hogy állnak, és egy ultrahang vizsgálat sem jönne rosszul, mert már abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán vannak-e még petesejtjeim, amik megérhetnének..


Javaslatokra nyitott vagyok, ha van bárkinek bármi ötlete!

2015. márc. 24. 20:11
 16/16 anonim ***** válasza:
antalvali.com
2015. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!