Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkor ez most tényleg normális?

Akkor ez most tényleg normális?

Figyelt kérdés

Láttam egy cikket a hüvelyfolyásról, képekkel volt illusztrálva, h hogyan változik a folyás a ciklus alatt.


[link]


Én meg évekig hittem, h beteg vagyok és jártam az orvosokat, akik persze mindig canestent adtak és teljesen kiment a flórám.


Sok nő nem tudja, milyen is az egészséges folyás, mert abból, h krémes nem tudják elképzelni (mellesleg a krémes folyás valóban lehet gombáé is).


Akkor a fenti képben bemutatott folyás természetes?

Akkor végül is nincs semmi bajom?

Nektek is ilyen / hasonló folyásotok van?


2013. nov. 2. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Cica, ha már évekig jártál orvoshoz, akkor gondolom többször vettek tőled kenetet.

Tudod, azt az orvos nem azért csinálja, mert szenvedélyes kenetgyűjtő, hanem mert abból tenyésztést szoktak csinálni, aminek az eredménye alapján kapod meg a kezelést...

Szóval valószínűleg nem egészséges, normál hüvelyfolyással mentél orvoshoz.

2013. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az első írta. Hidd el, az orvosok fel tudják ismerni a természetes normális folyást.

Ez ráadásul amit bemutatnak, szerintem jórészt nem normális folyás (leginkább az 1., de még a 2. képen is nem nagyon hiszem, hogy normál folyást mutatnak). Ez az oldal nemigen tűnik nagyon tudományosnak sem, szóval nem vagyok biztos benne, hogy mennyire kell komolyan venni... De az én véleményemre ne figyelj, az orvosaid viszont azért tanultak baromi sokat, hogy legalább a normális folyás felismerése biztosan megy nekik.

2013. nov. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kenetből soha nem jött ki gomba, mindig viszont canestent vagy pimafucint írtak.
2013. nov. 2. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan simán lehetséges, hogy szimpla tenyésztés nem mutat ki bizonyos kórokozókat. Sok kórokozó kimutatására (pl. chlamydia, gonorrhea) bonyolultabb vizsgálat kell (PCR). És sajnos olyan is előfordul, hogy a folyás nem normális, de az okait nem találják meg (pl. nekem is ilyen szerencsém van). Ennek a kiváltó oka nagyjából bármi lehet: irritáció, allergia, autoimmun betegség, a petefészek krónikus gyulladása, rejtőző fertőzés, bármi. Van amikor rájönnek, van amikor sajnos nem.


Ha a nőgyógyászaid mindig adtak valamilyen gombaellenes készítményt, elég gyanús, hogy a folyásodat nem találják normálisnak, de nincs jobb tippjük, mint hogy valamilyen rejtőző gombás fertőzésed lehet. Nem hiszem, hogy érdemes emiatt orvost váltogatnod, lévén hogy minden orvos automatikusan az elejéről fogja kezdeni a kezelésedet (ugyanazokat a már ötvenszer kipróbált gyógyszereket adja). Ha már minden vizsgálatot, beleértve az említett PCR-t is, kipróbáltak, és egyszerűen nem találnak semmit, akkor sajnos te is abból a szerencsés brancsból vagy, akiknél nem tudják, miért ilyen a folyás.

De az nem azt jelenti, hogy normális. Csak hogy nem tudják az okát.

2013. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!