Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány vagyok és már...

13 éves lány vagyok és már majdnem egy hónapja folyamatosan menstruálok. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már menstruálok egy ideje és mindig az volt, hogy körülbelül 7-8-9 napig tartott. Most viszont már majdnem egy hónapja van! Miért? Mikor fog elmúlni?

2013. nov. 2. 17:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt ilyen ennyi idős koromban. A legesélyesebb, hogy kapsz egy tablettát, ami még egyszer meg fogja hozni, erősen. De utána leválik végre aminek le kell válnia, és elmúlik, és legközelebb normálisan, 28 nap múlva találkoztok.
2013. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
A bővérzés az azt jelenti hogy folyamatosan szivárog belőled a vér,vagy csak néha van egy két folt a betéteden(pecsétes). Mindenképpen szólj anyukádnak,és nyugodj meg segíteni fog,és ha elvisz nőgyógyászhoz,ott sem fognak semmi olyat csinálni veled ami fájna,szóval nincs mitől félned!
2013. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Általában 4-8 nap.


Menjetek a gyerek nőgyógyászatra és keressetek női orvost, mert azért könnyebb elötte meztelenbkedni.

2013. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ mindenkinek. Akinek volt ilyen panasza körülbelül ilyen idős korában azzal pontosan mi volt?
2013. nov. 2. 22:08
 15/17 anonim ***** válasza:
11 vagyok, pontosan annyi volt, amennyit leírtam. Csak én nem egy hónapig menstruáltam, hanem elmentem dokihoz 18 nap után.
2013. nov. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Magyarországon a tinédzser lányok számára (18 éves korig) biztosítja a nőgyógyászati ellátási rendszer, hogy informálódhassanak a Gyermek- és Tinédzser Nőgyógyászati Szaktanácsadótól erről a témáról. Tehát ha a nemi szerveiddel kapcsolatos panaszaid vannak és még nem múltál el 18 éves, akkor legjobb, ha pont egy ilyen szaktanácsadóhoz fordulsz segítségért. Ezeken a helyeken nőgyógyász ORVOSNŐK dolgoznak, akik számára mindennapos dolog az olyan lányokkal való találkozás, akik először keresik fel őket. Ezen kívül a rendelésre várva meglátod, hogy nem te vagy a legfiatalabb a rendelőben, elsősorban veled egykorúak vannak ott. A páciensek egy része az első nőgyógyászati rendelésen már túl van, de sokan még ugyanúgy félnek, mint te. Látva, hogy nem vagy egyedüli eset az aggodalmaiddal, nagy valószínűség szerint jobban fogod magad érezni."
2013. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem kell félni semmitől. A nőgyógyászati vizsgálat a női lét része, egyáltalán nem fájdalmas, és nem is kellemetlen.


Az biztos, hogy először beszélgetni fogtok és a menstruáció részleteire is kíváncsi lesz (mikor jött meg először, hány napra szokott jönni, hány napig tart, milyen erős stb.)


Ha te szűz vagy, akkor a kacsával való vizsgálat biztosan kimarad, ha lesz egyáltalán vizsgálat, az annyi lesz, hogy a (kesztyűs) ujját bedugja, és a másik kezével és annak az ujjának a segítségével áttapintja a hasad. Nem kellemetlen, és nem is fáj! Azért csinálja, hogy ellenőrizze, lehet-e valami gyulladás vagy hasi szervi érintettség a háttérben.


De szüzeknél ezt a vizsgálatot is a leggyakrabban elhagyják. Ennél a problémánál simán lehetséges, hogy nem lesz egyáltalán semmi, csak az elmondás alapján megkapod a gyógyszert.

2013. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!