Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Olyan érzékeny...

Mit tegyek? Olyan érzékeny vagyok, mint egy lány! És olyan, mintha tudathasadásom lenne, folyamatosan színészkedek.

Figyelt kérdés

Az a problámám, hogy túl érzékeny vagyok. Nagyon "anyukás" gyerek voltam mindig is. Most olyan vagyok, hogy nem bírom egyszerűen az iskola "poénkodós" légkörét, utálom, hogy mindenki mindig mindent elviccel, az életet én nagyon komolyan veszem és belül olyan, mintha egy kisgyerek lennék, aki állandóan válaszokat akar. Régen kiutált az osztályom, most meg az új osztályomban is úgy érzem, egyre kevésbé szeretnek, minden apró "beszóláson" fél napokat gondolkozom, és még fél év múlva is emlékeszem rájuk, mindent magamra veszek, csomószor azt érzem, hogy hülyére vesznek. És az ilyen apró sértéseken nagyon elszomorodom és nem tudok mit csinálni... olyan rossz ez, annyira nem bírom ide leírni ezt az egészet, hogy mi van bennem. A lényeg, hogy tök más vagyok, mint a korombeliek, túl fejlett vagyok lelkileg, a tanárok is csodabogárnak tartanak, belül egy öregembernek érzem magam, és ami a legeslegrosszabb, hogy nagyon érzékeny vagyok, de az évek során fölkerült rám egy álarc, amit KÉPTELEN VAGYOK levetni! Fizikailag tényleg nem vagyok képes rá. Biztos észrevettétek már, hogy más hangnemben beszéltek ugye édesanyátokkal, mint mondjuk egy haverotokkal. Én meg azt veszem észre magamon, hogy egyénenként, emberenként más-más arcot veszek fel, és a hangszínem, a gesztusaim ehhez képest változnak is, és látom magamat, ahogy kialakul a másikban rólam egy kép, de ezt nem bírom megváltoztatni. Pl. van egy kicsit gyerekes srác az osztályban, akivel jóban vagyok, vele szemben mindig kicsit fölényesen viselkedek. Van egy csaj, aki tetszik, vele szemben mindig valamiért úgy viselkedek, mint egy éretlen hülye, aki mindig vicces próbál lenni (tehát hallom, milyen hülyén hangzanak azok, amik elhagyják a számat), de kicsit közben úgy is, mint egy szigorú tanárbácsi. Van egy érdekes művészlelkületű srác az osztályban (nem olyan, akire manapság ráhúzzák ezt az elcsépelt szót, hogy művészlélek, hanem valóban verseket ír, szobrászkodik, fest, ilyenek), vele mindig úgy viselkedek, mint egy idegesítő kistesó. Tanárokkal szemben is megvannak az arcaim, gyakorlatilag mindenkivel szemben más.


ÉS NAGYON UTÁLOM EZT MAGAMBAN. De nem bírom leetkpzni, képtelen vagyok rá!!! Komolyan mondom, megpróbáltam, de egyszerűen nem bírom azt az önmagamat adni, aki itthon vagyok, egyedül. Mindig megváltozom, akárkinek a társaságába kerülök. Ha meg sok ember elé kerülök, akkor teljesen összezavarodok.

És az a durva, hogy mindezt kívülről látom, és magam is lesajnálom magamat és érzem, hogy milyen égő, amit csinálok, de olyan, mintha nem én irányítanám magamat, nem tudom ezt a folyamatot befolyásolni.

Pl. a szüleim nem értik, mi bajom van, mert teljesen normális gyereknek ismernek, és az is vagyok... itthon. De nem ismerik azt a kis hülyét, akivé mások előtt válok.

Ha pl. itt vannak barátaim úgy, hogy a szüleim is látnak velük, az megint csak egy érdekes helyzet, és látom, hogy nem is ismernek rám.


Mi ez, miért van, és miért nem bírom levetkőzni ezt a képmutatást? Meg akarok változni, de nem megy. Emiatt nincs sikerem a közösségekben, a lányoknál, mindenhol leégetem magam, szóval gondolhatjátok, mennyire élvezem. De teljesen úgy érzem, mintha én csak kívülről élném meg ezt az egészet, és ösztönből, irányíthatatlanul jönnének ezek a viselkedésminták, valahogy úgy, mint az óvodában: Hülye vagy! -Vagy te-vágjuk rá rögtön, anélkül, hogy elgondolkoznánk, miért hülyéztek le minket, de ösztönszerűen azonnal kicsúszik a szánkon az ezerszer ismételt reakció. Na, nekem kb. ez történik egész nap és nagyon hülye helyzetekbe keveredek emiatt.


2011. jún. 2. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a baj, hogy nincs önbizalmad. (lehet, hogy tévedek, de szerintem ezért vágy mindeki elött más, talán megakarsz felelni) Mielött csinálsz valami, vagy megszólalsz, esetleg reagálsz valamire gondolkozz el egy másodpercig... hogy TE mit mondanál? nem a másik éned...

Az önbizalom pedig fontos, és azért beszélsz hülyeségeket a lány elött, eki tetszik mert zavarban vagy, ez normális.

Próbálj önbizalmat sugározni, mert ez fontos egy srácban. Ne legyél ennyire önkritikus. Nyugodj meg és próbáld megtalálni önmagad. Most ez lehet, hogy hülyesénke fogod tartani, de próbáld ki a meditációt. Leteh, hogy nem segít semmit de próbálkozhatnál vele... csak egy random ötlet. Én szeretem olvass ról aveygél ilyen könyvet, ha érdekel.

Nagyon zavartnak tűnsz, kicsit nyugodj le és bízz magadban.

Az is lehet, hogy ezt majd kinövöd. A sulis beszólásokat megne vedd komolyan vagy találj ki frappáns beszólásokat.

Most értem haza a tescoból (kit érdekel? lol :D:D) és a mérlegnél gyümölcsöt akratam lemérni. Ott állt egy csávó pár haverjával és épp banánt mért, megkérdezte kell-e a banánja. Annyit válaszoltam, hogy nemakarom elvenni a barátodtól. Ennyi még röhögtünk is. Próbáld meg túltenni magad ezeken a dolgokon és légy egy kicsit lazább. :)

bocs, gigahosszú kérdésre gigahosszú válasz ;D

2011. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem nem volt türelmem végigolvasni, bocs. :)
2011. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Véletlenül nem Márknak hívnak? xD
2011. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Ha nem tudod végigolvasni, minek írkálsz? Utálom az ilyeneket.

2011. jún. 2. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
pszichológushoz nem mentél még?
2011. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem normálisak az érzéseid. Semmmi baj nincs veled. Mindenki máshogy viselkedik mindenkivel. Az milyen lenne már ha ugyanúgy beszélnék a suliban a professzorúrral mint a haverommal. :) Lelkiismeretes vagy. Nagyon fontos számodra a visszacsatolás, hogy mit gondolnak rólad mások. Ezért dramatizálod túl ezeket a dolgokat. Pedig hidd el, mindenki ilyen. Máshogy viselkedünk közeli baráttal, haverokkal, a boltban, idegenekkel, hivatalos ügyben, stb.. és máshogy különböző emberekkel kapcsolatban is akár egy társaságon belül. Hiszen mindenki klönböző érzéseket generál bennünk. Szóval nyugi!!! Csak a legtöbben nem foglalkoznak annyit azzal, hogy a másik mit gondolhat róla, mi járhat a fejében, stb. De ha a legjobb szándékaid szerint cselekszel, nem kell, hogy bűntudattal gyötörd magad!
2011. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
dehogy mindenki ilyen...ez tényleg önbizalomhiány, görcsösen azt akarod hogy mások elfogadjanak/bírjanak/szeressenek és emiatt kicsit zavarban vagy előttük, ez szüli a hülye helyzeteket/ beégéseket.
2011. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
hahó, szerintem NE ERŐLKÖDJ és nem kellene ennyit filózni. sokkkal kevesebbet! (én is ilyen vagyok, szal nem egy érzéketlen tuskó, ráadásul sztem idősebb nálad és lány) most úgy tűnik túl sok időd van mindent kielemezni, rágódni a dolgokon, ezért is érezheted magad lelkileg érettebbnek: mert túl sok gondolkodáson vagy túl. de inkább élj, és ha már rengeteg szituáción vagy túl, nem fog érdekelni hogy viselkedj mert annyira lényegtelen hogy hülye voltál vagy nem! csak érezd jól magad. az álarcot nem akaratból kell leküzdeni, hanem lehull az magától ha megtaláltad ki vagy. foglald el magad, hobbival, sporttal (-> önbizalom növelés), csináld ami érdekel, és ne agyalj, inkább alkoss valamit:)
2011. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mintha minden sorban engem írtál volna le... énis pont ugyan ilyen vagyok. :(
2011. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

szép kis litánia:) sztem is túl komolyan veszel dolgokat, éld az életet, merülj el a jelenben, hogy hogyan? Egyszerüen a jelenben legyél. Ne gondolkozz a multon, se a jövőn foglald le magad valamivel amit szeretsz csinálni, amibe beleadod magad ( ez azért is hasznos mert az ember egyszerre csak egy dologra tud gondolni és már nem rágódsz ..)


beszólások..ugyan az mindenkivel előfordul. Nevess dolgokon... van pl olyan ember akinek ilyen beszólogatós a stilusa, ilyennek kell elfogadni, és nem magadra venni.


Amint elfogadod magad, azáltal el tudod majd fogadni az embereket is olyannak amilyenek.. és nem kell folyamatosan védelemre majd az egód...hm csodálatos érzés.


Én is más vagyok helyzetekben, alapjaiban ugyan az az ember, bár néha vannak szorongósabb napjaim, mikor egy egy szituáció után érzem hogy nem "önmagam voltam" valószínű ilyen érzés lehet benned is.. ezt nálam pl az olykor felerősödött önbizalomhiány/szorongás okoz. de egyre kevesebbszer fordul már csak elő...:-)


ezt irtad: "ÉS NAGYON UTÁLOM EZT MAGAMBAN" el sem hinnéd milyen jelentősége van az általad kimondott szavaknak, ami mögött "átélés" lakozik. Vigyázz velük! ördögi kör... Szeresd magad, saját magad ellensége ne legyél ! Amint megtanulsz szeretni önmagad felé, azt fogod tapasztalni: egyre kevesebb lesz az a pillanat mikor nem "önmagad leszel";)


kitartás!

2011. nov. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!