Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves vagyok és szeretnék...

20 éves vagyok és szeretnék először nőgyógyászhoz menni, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Bevallom még nem voltam,mindenki szid miatta de míg édesanyámmal éltem kértem a szüzességem elvesztése után nem egyszer,hogy segítsen elintézni és ellenezte. Mire abba a korba értem,hogy magam is elmehetek és benőtt a fejem lágya ezeket magam intézni nem tudom,hogy kezdjek hozzá,hogy válasszak orvost,miként működik ez az egész viszont tisztában vagyok vele,hogy fontos. Nem kioktatásokra vagyok kíváncsi,segítséget szeretnék kérni,amit előre is köszönök.
2013. nov. 3. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Bemész az SZTK-ba

2. a kartonozónál megmondod, hogy nőgyógyászhoz szeretnél menni. jelezd hogy még sosem voltál nőgyógyásznál így nincs kartonod. Meg fogják kérdezni hogy van orvos akihez akarsz menni, ha van akkor megmondod a nevét, ha nincs akkor ajánlanak egyet és beírnak egy időpontot

3. Időpontra elmész a nőgyógyászhoz. Tanács: Zuhanyoz le előtte (már csak a higiénia miatt is) nem sértésből írom, de van nőgyógyász barátom aki néha elég durva sztorikat mesél olyan nőkről akik 3-4 napja nem fürödtek és így mennek dokihoz) Vegyél fel hosszú pólót vagy szoknyába menj. Ez azért jó, mert a vizsgálat idején deréktól lefelé le kell vetkőznöd, és ha szégyenlős vagy nem egy szál punciban állsz a doki előtt..

4. Ha behívnak levetkőzöl, majd elmondod a dokinak miért jöttél. (gyógyszer, általános vizsgálat, rákszűrés stb)

5. Az orvos megvizsgál

6. felöltözöl, majd hazamész.


Az egész várakozással nem vesz el fél órát sem..

2013. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Eddig sikerült mondjuk az Sztk.-s orvosok közül az összes bunkót kifognom,remélem ezúttal nem így lesz.

2013. nov. 3. 00:28
 3/11 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még pár kérdés..Nő vagy férfi orvost válasszak ha van választási lehetőség? Azt hallottam a nők durvábbak :/

Megkérdezik,hogy voltam-e már nőgyógyásznál?

Vagy szóljak előre,hogy még nem voltam?

Ilyenkor teljes körű a vizsgálat vagy külön kell kérni szűrést,stb?


(Az evidens,hogy előtte tisztálkodom,ha csak háziorvoshoz megyek betegen is szoktam,szerintem így illik ha alapvetően ápolt is az ember :) )

2013. nov. 3. 00:34
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Pedig vannak nagyon jó sztk orvosok is (a legtöbbjük magánorvosként is dolgozik)

Én mindig férfi orvoshoz megyek (pedig baromi szégyenlős vagyok) de én nőként el se tudom képzelni hogy egy másik nő turkáljon bennem. Inkább férfi. De vannak akik nőkre szavaznak. Én mindig kedves férfi orvossal találkoztam..

Amikor a kartonozóban időpontot kérsz a nőgyógyászhoz akkor megkérdezik hogy voltál-e, ha igen melyik orvosnál. Mivel nem voltál, így készítenek kartont neked. Szólhatsz előre is, mert így nem állnak le egyből keresni a kartonodat.

A vizsgálat mindig általános vizsgálat. Az orvos megkérdezi miért jöttél. Ha valami gondod van akkor elmondod.(PL: viszket, ég stb) ha nincs ilyen gond, akkor azért amiért amúgy is mennél. Gyógyszer kell, tudni szeretnéd hogy minden rendben va-e stb.. Rákszűrésért szólni kell. Ha a doki úgy gondolja hogy 20 évesen kell a vizsgálat akkor elvégzi. Ha nem kell, akkor úgyis elmondja hogy mikor esedékes egy rákszűrés.

A tisztálkodást nem azért írtam, hogy megsértselek vele. Sajnos olvastam már itt a gyakorin is, hogy egy fiatal lány szerint felesleges a vizsgálat előtti tisztálkodás.. csak megemlítettem..

Nem kell aggódni, az orvos szépen ki fog kérdezni, és meg fog vizsgálni.

2013. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit.

Én amikor először mentem az SZTK-ba, előbb felmentem a nőgyógyászatra, és elolvastam az orvosok nevét. Valamiért a legszimpatikusabb nevet választottam. Ha jól emlékszem le is ültem mintha várnék, és megkérdeztem a mellettem lévő hölgytől hogy melyik dokira vár. Elmondta hogy X.y-ra, én rákérdeztem,hogy

"jó doki? nem ismerem." Ha jót mondott róla, akkor őt választottam. Ha nem jót akkor a nevet ami szimpatikus volt. Majd lementem a kartonozóba, és mondtam hogy

Nőgyógyászhoz szeretnék menni dr X.Y-hoz.

Így hozzá kerültem.


De megvárhatod hogy ajánljanak neked dokit. Az nagyjából így zajlik

-van orvos akihez menne?

- nincs, most megyek először.

- Dr. Kovács Judit nőgyógyász rendel délután 2 órától.. Jó lesz?

- Lehetne inkább férfi orvos??

- Persze. Akkor Dr. Kiss Pál aki szintén délután rendel

- oké. ő jó lesz. köszönöm..


szóval vagy azt csinálod amit én vagy azt ami a kartonozóban lesz.. De van választási lehetőséged hogy női vagy férfi orvoshoz akarsz menni.

2013. nov. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem sértésnek szántad csak szubjektív vélemény volt,miszerint természetes(nek kéne lennie). Elég szomorú,hogy van aki nem ad ezekre a dolgokra..

A gyógyszeren is gondolkoztam ha már ott vagyok,mivel elég csúnya az arcom és görcsölök havonta,erre a kettőre szokták javasolni is,gondolom ha ezt akkor mondom el is lehet intézni :)

Kicsit utána jártam,hogy a közelben kik vannak,találtam is egy fiatal orvost,csupa pozitív véleményt olvastam róla,akkor tulajdonképpen csak megyek és a kartonozónál jelzem,hogy újonc vagyok és hozzá mennék?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segített és már nem is félek annyira :)

2013. nov. 3. 01:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van orvos akiről jót hallottál, és hozzámennél akkor bátran mond a kartonozóba.

Odamész, megmondod hogy nőgyógyászhoz szeretnél menni, méghozzá Dr. X.Y-hoz.

Jelezd nyugodtan hogy nem voltál még, nincs kartonod..

Nem kell félned, senki nem fog letolni vagy szóvá tenni hogy miért nincs..(nekem sincs sok helyen kartonom Pl: szemészeten)

AZ orvosnak nyugodtan mondhatod, hogy elég erős görcseid vannak mint panasz. Mondhatod, hogy gyógyszert is szeretnél felíratni ha már ott vagy.

Tényleg nem kell félned.

Inkább kicsit szégyenlős az ember ilyenkor, meg bizonytalan, de semmi ok a félelemre. Még a rákszűrés sem fáj, ha ne adj isten a doki megcsinálja. (akkor csak kenetet vesz)

2013. nov. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A személyes ismerőseidtől érdeklődj, hogy ki milyen orvos, és ahhoz menj nemtől függetlenül, akiről a legtöbb jó véleményt hallod!
2013. nov. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen női orvost ajánlanék elsőre, mert azért kevésbé kínos a kitárulkozás elötte, és ő mégiscsak "kollega" is kicsit.
2013. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi,nem olvastam végig a többi kommentet,mert nagyon hosszúak. Nem tudom írta-e már valaki,de tőlem eddig még soha nem kérdezték meg,hogy voltam-e már nőgyógyásznál,csak azt,hogy volt-e már rákszűrésem ill. mikor volt. Ne aggódj,ha megmondod,hogy még nem voltál,akkor sem fog leszidni.
2013. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!