Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnapután megyek nőgyógyászho...

Holnapután megyek nőgyógyászhoz,16 éves vagyok, még nem voltam, mi a teendő, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyu nem tud eljönni velem.
2009. jún. 15. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

semmi extra én is utálom a mai napig, főleg amikor én egy szál alul semmiben ott terpesztek és a doki meg a nővérke neki áll bon-bont kajálni:D

bár egyedül én se szívesen megyek, de be ugy se kísér senki, de azért jól eső érzés, ha egy pl. barátnő elkísér!

ha ez lesz az első először úgy is kikérdez, hogy milyen hosszú a ciklusod, mennyi és milyen szokott lenni a vérzésed stb. aztán megvizsgál... valószínű, mivel hogy az első először kézzel, hogy megnézze minden ok-e anatómiailag odabent, utána a többi....

hogy mit csinálj:

előtte én mindig letusolok(hihi),

célszerű olyan felső felvenni, ami aránylag takar, ha szégyenlős vagy,

ami nagyon fontos, hogy őszinte legyél a nődokiddal!!!

a vizsgálat alatt próbálj meg lazítani és nem görcsösen feszengeni, mert akkor nem biztos, h jó emlékkel leszel az első vizsgálatról

ha aránylag nyugodtan ülsz be a székbe, a doki úgy is mondani fogja mit csinálj és nagyon óvatos lesz, nem fog fájni:D

sok szerencsét, engem elkísért anyukám az elsőre, de semmivel nem lett volna másabb, ha nem jön el velem, mert odabent úgy is csak 3-an lesztek: a doki az asszisztens és Te, anyukád ott bent ugyse tudna segíteni semmiben!

2009. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, nem esznek ott sem embert. :)

Nekem a következőképpen zajlott az első vizsgálatom:

Bementem az orvoshoz, köszöntünk és bemutatkoztunk. Megkérdezte az adataimat és feltette a kérdést, hogy mi okból jöttem (fogamzásgátló gyógyszer felíratása miatt). Ő feltett pár kérdést, hogy biztosan hormonális úton szeretnénk-e védekezni és hogy tisztában vagyok-e azzal, hogy lehetnek kellemetlen mellékhatások. Mondta, hogy a gyógyszer nem véd a nemi betegségek ellen és tartós párkapcsolat esetén ajánlja. Utána megkért, hogy menjek levetkőzni, mert megvizsgál. Ilyenkor van egy öltöző, amit meg szoktak mutatni. Ott levetkőzöl és fel kell ülni a vizsgálószékbe. Ott az orvos elmondja, hogy milyen vizsgálatokat fog végezni és fog szólni, hogyha kellemetlen, akkor mindenképpen jelezd. Nem kell félned, a nőgyógyász nem mint nőként tekint rád, hanem mint páciens. A nőgyógyász nap, mint nap lát hiányos öltözetű nőket, nem kell szégyenlősnek lenned. Ne felejtsd el, hogy bármit történik, neked jogod van felállni és kérni, hogy a vizsgálat ne folytatódjon. Ha nem szimpatikus az orvos, legközelebb felkereshetsz egy másikat is.

Ha úgy gondolod, felkereshetsz magánorvost, aki kb. 10-15 000 Ft-ért végez el szimpla szűrővizsgálatot. Egyébként a szűrővizsgálat (ha arra mész) nem áll másból, csak kenetet vesznek a hüvelyedből, megvizsgálják a melleid, hogy nincsen-e benne daganat, esetleg ultrahangot végeznek (hasit vagy hüvelyit) és feltesznek pár rutinkérdést.

Tehát ne izgulj, nem lesz semmi baj! :)

2009. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hallottam azt is, hogy végbélen keresztül vizsgálnak meg, mivel még nem élek nemi életet. De tampont meg használok. Ilyenkor az orvos meg fogja kérdezni, vagy csak nekiáll megvizsgálni, ahogy neki jól esik??

Elnézést a bugyuta kérdésért.

2009. jún. 15. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod neki, hogy te még szűz vagy, akkor a végbélen keresztül fog vizsgálni. Ez abból áll, hogy a végbeledbe helyezi az egyik ujját (természetesen kesztyűben), és megtapogatja a hasadat, rendellenességeket keresve. Ha nem talál semmi gyanúsat, akkor ez mindössze 1-2 perc. De lehet, hogy vesz rákszűréshez is mintát, ezt a hüvelyben végzi, kitágít egy kacsa nevezetű eszközzel és egy pálcikával szövetmintát vesz. Nem fáj, nem érezhető, bár utána 1-2 csepp vérzés lehet, érdemes tisztasági betéttel menni.
2009. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!