Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek nődokijhoz,...

Holnap megyek nődokijhoz, szeretnék gyógyszert feliratni. Milyen kérdésekre vagy vizsgálatokra számítsak? Még soha nem szedtem gyógyszert, lehet hogy akar róla beszélni a korom miatt?

Figyelt kérdés
29 vagyok, de még nem szeretnék babát és mostanában túl sok parám volt a gumi miatt, ezért is döntöttem a gyógyszer mellett.
2009. nov. 17. 12:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A dokij természetes doki akart lenni:)
2009. nov. 17. 12:32
 2/11 A kérdező kommentje:
LE akar róla beszélnit szerettem volna írni. Nem megy ez ma nekem:)
2009. nov. 17. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!


Nem fog lebeszélni. Ha le akarna, máris menj ki, nem ő a megfelelő nődoki. amiatt se tehetne megjegyzéseket, ha valaki pl. még szűz. Szerintem nem sokat fog kérdezni, max. hogy ténylegesen fogamzásgátló kell-e (nekem elég későn írtak fel fogitabit, de nálam a bőröm miatt), milyenek a ciklusaid, stb. Lehet hogy kenetet is vesz. ezt mindenképp jó lenne, mert sok fertőzés van ám odabent, ami lehet nem fáj vagy viszket. Nekem hüvelygombám volt, és annyit "érzetem" belőle, hogy néha folyásom van. ennyi. Közben meg rég kezeltetnem kellett volna. De mostmár minden okél:)

2009. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Tőlem vettek még vért is, és az alapján írta ki az orvos a gyógyszert.
2009. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha alapos a doki, meg nem csak hasra ütés szerűen ír föl tablettát, akkor mindenképpen vesz vért! :)
2009. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha vesz vért, akkor később kell majd vissyamenni az erdeményért és a receptért? Az biztos hogy megvizsgál meg rákszűrés is lesz, mert féléves konrollra is most megyek.
2009. nov. 17. 13:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a korod miatt nem fog lebeszélni. A 29 az nem olyan sok:) legalábbis remélem mert én is annyi vagyok :)

Nekem egyébként simán felírta kb. két hete bár igaz hogy nekem nem fogamzásgátlásra kellett hanem menzi zavarra.

2009. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

tisztázzuk megint, a doki nem a vérképed alapján választ fogamzásgátlót. (nagyon unom már ezt, de még mindig vannak akik ezt hiszik)

vérvétel azért van hogy a májadat megnézzék elsősorban, ugyanis a foggátló a májban bomlik le, és akinek rossz a mája azt a foggátló mégjobban tönkreteszi. na ezért van a vérvétel, meg hogy megnézze van e egyéb gyulladás a szervezetedben.

amúgy ha nem a felírása előtt, hanem utána csinálja meg a vérvételt, azis teljesen rendben van, mert azzal ellenőrizheti h hogyan hat a szervezetedre a tabletta.

amúgy igen, ha kiír vérvételre akkor annak az eredményére még egy napot várni kell, és azzal kellmajd visszamenni a nőgyógyászhoz, úgyhogy célszerű nem rögtön a menzesz előtt napon foggátlóért menni, hanem legalább egy héttel előtte.

2009. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
végre egy értelmes ember! már nem akartam írni, hogy a vérvételnek semmi köze a fogamzásgátlóhoz. a fogamzásgátló nem a vérre hat, hanem a hormonháztartásra! Nem speciálisan a vérminta alapján dönti el, hogy te x-et kapsz, ő meg y-t...
2009. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Vérszegénység, vashiány, nálam ezek amik a vérképemben cikisek szoktak lenni. Én is tudom, hogy a vérvétel nem a gyógyszerkiválasztás miatt van, hanem hogy lehet-e egyáltalán gyógyszert szedni. Volt olyan barátnőm, akinek a vérképe után a doki nagyon nem javasolta.

A vizsgálat ugyanannyi mint egy általános nőgyógyászati vizsgálat?

2009. nov. 17. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!