Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik lehetnek a fogamzásgátló...

Kicsijány kérdése:

Mik lehetnek a fogamzásgátló mellékhatásai?

Figyelt kérdés
22éves vagyok,de eddig még nem szedtem fogamzásgátlót,mert nem éreztem szükségét. De most az érdekelne, hogy mik lehetnek a mellékhatások és h ez a nők hány százalékánál fordulhat elő? gondolom nem mindenkinek vannak mellékhatások.

2013. nov. 12. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
De..miért..nem..a...googleba..ütöd..be...ahol...TÖBB SZÁZ ORVOS ÁLTAL CIKK ÍRT KERING AZ INTERNETEN????
2013. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyiknek ez, másiknak az...

konkrétan melyik gyártónak, melyik termékére vagy kíváncsi?


de, mindegyikhez mellékelnek 2 oldalas A4-s méretű tájékoztatót, amelynek a 85%-a azt részletezi, hogy milyen mellékhatások léphetnek fel!

2013. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért nem oda ütöm be mert normális emberek válaszai érdekelnek,akik tapasztalták....de látom nálad az értelem megvan;)


holnap megyek csak nődokihoz... és érdekelt volna h ezek hogy vannak,hogy tudjak addig nagyjából döntést hozni hogy irassak e v ne:-)

2013. nov. 12. 20:11
 5/9 anonim válasza:
Mikor én írattam először fogamzásgátlót az orvos egy halom kérdést feltett a családban előforduló ill. nálam meglévő betegségekről és elméletileg az alapján írják fel a legmegfelelőbbet. (Van aki vérvételre is elküldi előtte az embert)Sok ismerősöm mondja, hogy nem akar szedni, mert elhízik tőle, rám konkrétan egy dekával több se jött fel és ha kellett le is tudtam adni. Rengeteg féle van rengeteg mellékhatással, egyénenként változó kiből mit vált ki. Ha valamiért nem jön be az egyik, beszélni kell a dokival és kipróbálni egy másik fajtát.
2013. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha újra kezdhetném, én nem szedném. Nagyon hajlamossá tett a fertőzésekre. Több barátnőm is így járt. Ráadásul úgy megváltoztatta a nyálkahártya szerkezetét,h többször véreztem pl. szex közben is. Mióta abbahagytam, ezek a panaszok teljesen megszüntek. De van olyan barátnőm is, akinek nem volt semmilyen kellemetlen tapasztalata.
2013. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami a gyakori és súlyos mellékhatásokat illeti az a mélyvénás trombózis, az embólia, egyes daganatos betegségek megsokszorozódása. (mell, májrák)

Ha a családodban volt ezekből, akkor soha ne szedj hormontartalmú fogamzásgátlót! Akkor se, ha dohányzol.

Kisebb, de nem elhanyagolható a libidó csökkenése, akár tartós mértékben is.

Jobb lenne, ha hormonmentes megoldást keresnétek.

2013. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azért nem oda ütöm be mert normális emberek válaszai érdekelnek,akik tapasztalták....de látom nálad az értelem megvan;)" :DDDDDDDDDD

rendben, inkább nem mondok semmit, de ha trombózist kapsz akkor ne a gyakorit hibáztasd^.^

2013. nov. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát elküldött vérvételre. és azt mondta h majd 2hét mulva megbeszéljük a gyógyszerkérdést. a családban nem volt semmiféle "betegség" emiatt:-) kipróbálom és ha nem bejövös akkor úgyis hagyom:-)
2013. nov. 13. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!