Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszket a huvelyem es...

Nagyon viszket a huvelyem es az akorulotti resz. Valami kremet tudnatok ajanlani?

Figyelt kérdés
tegnap lefekudtem egy fiuval.hasznaltunk gumit.sok olyat olvastam hogy gombas fertozes.de en nem tudok menni orvshoz ezzel.Mit tegyek?
2013. nov. 16. 08:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem tudsz menni? Megpróbálhatod otthon kezelni magad,de messze nem biztos,hogy gombásodásod van. Egy nap után nem kéne ilyen erős tüneteknek lennie. Lehet akár allergia,de magától a "macerától" is. Jó lenne,ha látná orvos. A hét végére használj gombásodás elleni krémet(pl. Canesten),az csökkentheti a panaszaidat,de jövő héten,ha nem múlt, igenis menj el orvoshoz!
2013. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Erre csak orvos tud biztos megoldást!
2013. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
azert nem tudok elmenni mert 15 eves vagyok.es anyukam nem tudhatja meg ezt az egeszet.
2013. nov. 16. 08:47
 4/29 anonim ***** válasza:
van, aki a latexre allergiás. miért nem tudhatja meg anyukád? ne kezeld magad senkivel, mert ha esetleg a nyálkahártyád megsérült az allergiától, levált vagy ilyesmi, akkor a krémmel csak árthatsz magadnak. beszélj anyukáddal és menjetek el orvoshoz.
2013. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

A Canesten krémmel semmire nem mész.

Még akkor sem, ha netán gombás eredetű hüvelyi fertőzésed van. És nagyon egyszerűen azért, mert a krém csak a külső területre hat, csak ott öli meg a gombákat, a hüvelyben nem fejt ki hatást, ezért kell hozzá kúpot is használni. A krém így csak a tüneteket fogja elmulasztani, de a fertőzés ott marad és ugyanúgy gyulladást fog okozni. És akár feljebb is kúszhat a fertőzés és a petefészkedben vagy a méhedben is gyulladást tud okozni.

De még ha fertőzésről is van szó, az sem biztos, hogy gombás, az is lehet hogy bakteriális eredetű. Akkor meg a Canesten krém se fog hatni, mivel az gombaölő és nem baktériumölő.

Ezért kell szólnod anyukádnak és vigyen el orvoshoz!

És egy fertőzést nem feltétlenül szexuális úton lehet csak elkapni, hanem illemhelyeken is, sőt még el sem kell kapni, mert ha felborul a hüvelyflóra egyensúlya, akkor magától is ki tud alakulni egy fertőzés. Tehát nem kell elmondanod, ha nem akarod, hogy fiúval voltál.

Amúgy folyásod van? Ami esetleg másabb lenne, mint eddig?

Mert az is előfordulhat, hogy esetleg magától a gumitól lett egy allergiás reakciód, amitől viszketsz.

Szóval sok minden előfordulhat, biztosat csak orvos tud mondani.

2013. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4. vagyok. egyébként is, ha már nemi életet élsz, tessék évente eljárni vizsgálatra. saját érdekedben. és az orvossal beszélhettek fogamzásgátlásról is. amikor ennyi voltam, és lett komoly barátom, anyukám elvitt a nőgyógyászhoz. és megbeszéltem vele mindent. anyu meg vett nekem óvszert és betette az éjjeli szekrényembe. biztos, ami biztos alapon.egyszer kiszakadt az óvszer. anyu elvitt másnap orvoshoz. kaptam eseményutánit.és ezután megbeszéltem vele, hogy gyógyszert akarok inkább szedni. egyetértett, írattunk gyógyszert. ennyi. így viselkedik egy felelősségteljes szülő. valószínű a te anyukád is meg fogja érteni. neki a legfontosabb, hogy ne legyél beteg és terhes.
2013. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Orvos nélkül nem lesz jobb.
2013. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
akkor csak mondj annyit anyudnak hogy viszketsz.a pasi részt pedig kihagyon és elmentek együtt.nem kötelező neki bemenni,de kisérjen el.sokkal nagyon bajod is lehet ha otthon kezelgeted magad.nem ciki ezzel nőgyógyászhoz menni,és is voltam már.és a panaszaim elmúltak.látott az orvos rondább esetet is!!
2013. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
persze, ilyen a legtisztább nőknek is van. nekem pl terhesség alatt végig ez ment. nem segített semmi... megszültem, elmúlt. de a doki is mondta, hogy ritka az a nő, akit ne érintene, ha máskor nem, hát terhesség alatt
2013. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%

" Erre csak orvos tud biztos megoldást!"


Erre azért ne esküdj meg. A teloméra nyújtogatók néha azt sem tudják hol vannak, nemhogy még a megoldást.

2013. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!