Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A problémám a testalkatom és...

A problémám a testalkatom és hogy nem tudok ellene tenni. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy normálisan és rendszeresen étkezem, jó étvágyam van, nem vagyok allergiás semmire ennek ellenére 15 évesen 40 kg körül vagyok. Anyukám is vékony testalkatú szóval ez genetika...A kérdésem az hogy ez ellen semmit nem tudok tenni?

2013. nov. 23. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

És milyen magas vagy, mert az is számít?

150 centinél teljesen normális a 40 kg, még 30-40-50 évesen is.

Ha magasabb vagy, 160-170 centi, akkor már nagyobb baj.

Egyébként el kéne menni egy hormonvizsgálatra (mindenek előtt pajzsmirigy, de a doki tudni fogja), az is okozhat soványságot, esetleg lehetne nézetni egy vércukrot, ha még nem nézték.

Ha viszont minden értéked rendben, akkor fogadd el, hogy tényleg ilyen alkat vagy. Lehet, hogy huszonévesen ez majd változik. Tizenévesen én is vékony voltam, huszonévesen normális, harmincon túl meg küzdenem kell, hogy ne hízzak el.

2013. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de tudsz, nekiállsz sportolni rendszeresen és rágooglizol a tömegnövelő étrendre
2013. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
160-170 cm között vagyok szóval egy hosszú deszka látványát keltem... Akkor megbeszélem anyuékkal ezeket a vizsgálatokat és rákeresek az étrendre, köszi a válaszokat:)
2013. nov. 23. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van étvágyad és eszel is rendesen, akkor nincs baj! Egyszerűen ilyen alkatú vagy.
2013. nov. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rendszeres testmozgáson és helyes táplálkozáson kívül ne tégy semmit, ez 15 évesen teljesen normális. 35 évesen majd azon aggódsz, hogyan add le a nagy kuffert...
2013. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!