Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az ovulációs nap az az,...

Az ovulációs nap az az, amikor a legnagyobb esély van a teherbeesésre?

Figyelt kérdés

Tehat van a ciklusom...az elso menszesz napjatol a masik menszes elso napjaig...a ciklusban van par termekeny nap es egy ovulacios nap...a termekeny napok mit takarnak? Az ovulacios naprol azt olvastam hogy a szervezet olyankor kesziti fel a mehemet a termekeny petesejt befogadasara... Tehat ilyenkor van a legnagyobb eselye, hogy teherbe esik valaki?


Elore is koszonom szepen, es elnezest hogy ekezetek nelkul irtam :-)



2013. nov. 27. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezt biológia tantárgyból kérdezted vagy a saját nem-teherbe esésed miatt, de bármikor lehet egy nő terhes (hiába nem ezt tanítják az egyetemen)?! Még menstruáció alatt is. Nem egy, nem két példa van rá.
2013. nov. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklus arra szolgál, hogy egy petesejt megérjen, és a méh felkészüljön a megtermékenyült petesejt befogadására. Az ovuláció az, mikor az érett petesejt kiszabadul a valamelyik petefészkedből. A ciklus során megvastagszik a méh nyálkahártyája, hogy befogadhassa a petesejtet, de ha az nem termékenyül meg, akkor leválik ez a megvastagodás, ez a vérzés. Ezt a folyamatot hormonok irányítják, és a legtökéletesebb esetben 28 napos egy ciklus, melynek közepén, azaz a 14. napon történik meg az érett petesejt kiszabadulása, az ezt követő 10-12 órában termékenyülhet meg.


De mint tudjuk, szervezetünk közel sem tökéletes, ezért a ciklus közepén lévő egy-két napot szokták termékeny napokként megjelölni, mert ugye lehet, hogy egy nappal előbb, vagy később történik meg az ovuláció.

Azonban néha olyan hibák is becsúsznak a rendszerbe, hogy nem egy, hanem két petesejt érik meg a ciklus alatt, ezek ritkán egyszerre szabadulnak ki, és ha megtermékenyülnek, kétpetéjű ikrek fognak születni.

De előfordul, hogy nagyon eltolódik a második (vagy akár többedik petesejt) kilökődése, esetleg a vérzés alatt történik meg. Ezért habár kicsi rá az esély, hiszen ritkán történik ekkora "hiba", mégis teherbe lehet esni a menstruáció alatt is.


(A naptár módszert csak olyan pároknak ajánlják, akik vagy nem bánják, ha "becsúszna" egy baba, vagy más védekezési módszerrel/ekkel együtt alkalmazzák. Ilyenkor az általad említett termékeny napokon nem élnek nemi életet, elkerülvén a petesejt megtermékenyülését.)


Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki. Bocsi, ha túl sok az információ, remélem sok dologra fényt derítettem, ha még van kérdésed, írj! :)

2013. nov. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak biologiai szempontbol kerdeztem hiszen nincsen nemi eletem... Es tudom hogy barmelyik nap teherbe lehet esni meg mensi alatt is...de lathatod hogy irtam hogy az ovulacios napkor van ra a legnagyobb eselye??? ...


A masodik valaszat is koszonom :) Javitsatok ki de akkor nekem az jon le, hogy az ovulacios napon van a legnagyobb esely a teherbeesesre... A termekeny napokat pedig azert jelolik a naptarban, mert testunk mukodese nem tokeletes es lehet elobb/kesobb az ovulacios nap ... ???

2013. nov. 28. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak ovulációs nap eshetsz teherbe. Nem akkor van a legnagyobb esély, hanem csak és kirázólag akkor van esély. De azt nem tudhatod biztosan, hogy ez a nap mikor van. Legnagyobb eséllyel a ciklus felénél. :)
2013. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaaaajjj, így már értem! Világos minden, köszönöm szépen :)
2013. nov. 30. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!