Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jóindulatú agyalapimirigy...

Jóindulatú agyalapimirigy daganat esetében szükséges lehet a műtét és dolgozhatnak mellette, esetleg a gyógyszerszedés alatt?

Figyelt kérdés

nekem fél centis daganatom van, ettől magas a prolaktinom, de sokszor rosszúl vagyok, és ki tudja ennek köze van e hozzá. Bár néha úgy érzem, mnitha a szivemmel is gond lenne, de azt már rég vizsgálták.

Bromockriptin richtert irtak fel, ez azoknak is jó akik nehezen esnek teherbe, valamint parkinzonosoknak is


ettől bármikor bealhatok, akár gyengén látást, hányingert iso kozhat, azt írja hogy nem vezethet az illető mellette és h gépek közelében ne nagyon tartozkodjon, én gyárban melózom, akkor nem is szabadna dolgoznom? esetleg ilyen miatt leszázalékolhatnak? én még fiatal vagyok.

És tényleg meddő lehetek a daganat miatt? van egy petefészek és egy emlő cisztám is

és a daganattól sok az inzulinom maitől ,mindig leesik a cukrom

amugy nem számitok cukorbetegnek

az ak érdésem lenen még hogy szedhetek fogaímzásgátlót mellette?


2009. nov. 22. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem az orvosoddal konzultálod meg?
2009. nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan orvos vagyok, de nem tudok válaszolni. Ehhez leletek kellenek, vizsgálati eredmények.

Az orvosoddal beszélj. Ha itt írnak neked valamit, akkor azt a tanácsot akarod megfogadni?

2009. nov. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy rokonom, akinek agyalapimirigy daganata van, neki is jóindulatú és alig egy cm-es kb. Ő norprolac-ot szed a prolactinszint csökkentése érdekében. Annak is hasonló mellékhatásai vannak, többek-között abnormális viselkedés. Én úgy tudom, hogy ilyen gyógyszerek mellet tilos szedni fogamzásgátlót, de nem tudom biztosan. Ha gondolod, adok majd privátba egy email címet és tudsz beszélni a rokonommal, persze ha szeretnél. Neki ez kb 5-10 éve van (nem tudom pontosan) és biztos tudna tanácsot adni, hogy melyik orvos jó, hova érdemes vagy épp nem érdemes menni...
2009. nov. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Főleg az utolsónak.

Nem azt kérdeztem többek közt, hogy kinek mi a véleménye a kérdésről, hanem h mi a saját véleménye az olvasóknak ak érdéssel kapcsiban. Ha nem tudnak rá válaszolni akkor inkább ne is írjanak, amugy nem véletlenül kérdem meg itt, talán azért, mert a doki erről elfeledkezett tájékoztatni, és akkor még nem jutott eszembe, mert annyi infóval halmoztak el, és ugye nincsm indig pénzem hozzá futkorászni, ak orházban a dokik meg szart sem értenek hozzá, vagy csak leszarják az embert. nem ér rá dokim mert továbbképzésen van és telcsin sem mnidig elérhető, és én sem érek rá mnidig hozzá rohangálni, főleg mert hetente egyszer rendel privátban, ugylatszik itt mnidenkinek van pénze és ideje mnidenre.

Amugy ezt az oldalt tudtommal erre találták ki.

2009. nov. 23. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
én egyik rokonomnak is van, 8mm-es. ő a bromockriptin helyett mást kért, mert a rengeteg mellékhatástól már élete se volt. most norprolacot szed, ezzel teljesen normális az élete. szóval semmiben sem befolyásolja, nem viselkedik másképp, nem aluszékony. hozzá kell tegyem hogy rokonom a gyógyer mellett esett teherbe, de mivel terhsesség alatt nem lehet szedni, ezért most leállt vele. 1cm felett azonban már makroadenómának számít és az ajánlások értelmében ekkora daganattal nem javasolt a teherbe esés, mert akkor le kell állni a gyógyszerrel és a terhesség alatt nagyon megnőne. de önmagában meddőséget nem okoz az adenóma. de ahogy te írtad nem csak 1 hormont érint a szervezetedben. persze nem tudom mit konzultáltál az orvosoddal, de ekkora daganatnál már érdemes a műtéten gondolkodni. ez a gyógyszer visszaszorítja majd a méretét, de amint nem szedi az illető a gyógyszert megint elkezd nőni. önmagában a gyógyszer a munkavégzést nem befolyásolja. és ahogy tudom fogamzásgátlóval nincs kapcsolata, de mindenképpen kéne beszélni egy endokrinológussal ebben az ügyben.
2009. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy kezdődött az egész, hogy fájt a hasam, aztán voltam táppénzen, körzeti házi doki beutalót írt hasi UH ra, ott mnodták h cisztűm van, előtte voltam nődokinál, de csak mer három havonta nem véreztem, és a harmadik féle gyógyszertől sem állt be, meg bogyó nélkül se, 5 hónapja cickafarkfű teát ittam, attól megjött

akkor voltam hormonvizsgálaton, mer a doki megnéztem mellem és tej folyt belőle, előtte is voltam iylen vizsgálaton, de más doki küldött, és ő az eredményemre zat mnodta h jó, a maszek doki meg ugyanarra az eredményre zat h magas a prolaktinom, ezért gyógyszert abbahagaytam és ugy is elmentem laborba, aztán ugyis egy százassal magasabb volt, olyan 614 körül van.

és emlő uh ra isk üldött, ott meg kiderült h a melelmben is cista van nem csak petefészkemben, akkor onnan belgyógyászhoz küldtek mivel hasi folyadékom volt, és nem tudták honnan ered, meg a rosszúlléteim és hasmenésem is mitől van, sőt még fogyok is.

Aztán ott elküldtek emerre, ott megállapitották az agydaganatot ah ipofizis adenomat, aztan onnan elküldtek endokrinologiara, de oda január 5 ére kaptam időpontot, korábbra nem tudtak adni. Ez okozza a magas prolaktint, de a többi hormonom jó lett. Meg nem is vagyok elhízva, szörösödés is cska annyi h a mellbimbóm körül van pár szál, meg a lábszáramon erősebb kcisit a szőr, a többi helyen semmi gond. Meg ki tudja vagy genetikai, vagy emiatt van h nem hizom, meg h lapos vagyok.

meg azaz érdekes h kiskoromba sokszore elájultam, és a buszon meg kocsiba isk icsi korom ota rosszúl vagyok, lehet h ettől?

nem segit a dedalon se, meg semmi, nem nőttem ki.

meg sokszor olyan fáradtnak érzem magam, ha nem fekhetek le rosszúl leszek, nehéz igy dolgozni, a gyógyszertől meg mégszarabbul vagyok.

a fejem viszont csak két hete fáj de piszkosul.

eddig régebebn sziv betegségre vagy cukorra gyanakodtam, esetleg pajzsmirigy gondra, mert apa tesó és unokatesóm is pajzsmirigyes, de a tsh m jó lett, cukrom is jó. viszont olvastam h akinek endometriozisa van vagy pco, adenoma stb, annak sok az inzulinja is, mert zavar alakul ki, és ez lebontja a cukrot, és lehet ezért esik le mnidig a cukrom és vagyok rosszúl, mert ha szopogatok cukrot akkor kcisivel jobban vagyok a buszon is.

a szyvről meg anynit hogy néha össze vissza lüktet, és ugy érzem h zsibbad a karom, szur a mellkasom, és laig kapok levegőt, lever a víz, most ez pszchés lehet, vagy tényleg lehet szív problémám? mert amikor tavaly nézték akardiologin akkor éppen jo volt, de lehet ez nem jelent semmit.

2009. nov. 23. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:
én vagyok az utolsó válaszoló. nagynénémnek ugyanezen tünetei voltak a bromokriptintől. amúgy a gyógyszerről köztudott, hogy sokan nem viselik jól, sok a mellékhatása. szerintem kérj másik gyógyszert, a norprolac nekünk bevált. én eléggé beleástam magam az adenóma témakörbe rokonom miatt és azt olvastam, hogy ha valaki agyalapi mirigy adenómás és hosszan tartó fejfájás gyötri, annak el kell menni azonnal orvoshoz. szóval mindenképpen menj el dokihoz, ha máshova nem hát magánhoz, mert az egészség a legfontosabb.
2009. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

házi dokinál is van oylan h magánorvos? mert az én körzeti dokim nem ért sokmnidenhez, csak kiir max és ennyi

eddig zat hitte psychés gondjaim vannak és tévedett.

van egy másik házidoki kai nem maszek, de zat mnodják nagyon jó, eddig azért nem mentem hozzá, mert mivel vizsgálatra küldött az én dokim, neki is akartam visszavinni az eredményeket, igaz ő már ezzel nem sokat foglalkozik, inkább a nődoki, aki nálam maszek, a gastroenterologus, meg az endokrinologus


írtam levelet nődokinak, mer most továbbképzésen van és inkább csak maszekba lehet leérni, 4 ezer forint ha 45 percet vagyok benn nála, idpre megy :)

leírtam az eredméníyeimet, mert nem ő küldött el ilyen vizsgálatokra, azt sem tudta mi bajom van, csak annyit h valamitől magas a prolaktinom

2009. nov. 24. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A [link] oldalon sok információt találsz. Ettől függetlenül tényleg a saját orvosoddal való konzultáció lenne a legfontosabb. Hiába szenved más ezzel a betegséggel, más a daganata elhelyezkedése, hormontermelő képessége, a látóideg érintettsége és sok egyéb fontos dolog. Betegtárs az esetek egyedisége miatt illetve a szaktudás hiánya miatt nem segíthet. Ez a betegség endokrinológustól, idegsebésztől az orvostudományon belül is különleges szaktudást igényel, valamint a leletek ismeretét és a beteg kikérdezése is nélkülözhetetlen a terápia kapcsán. Fogamzásgátlót nem szabad szedni mellette, nem csak az említett weblap szerint, de azon a lapon a prolaktin rovatban leírják, hogy a fogamzásgátlók tájékoztatójában is milyen címszóval szerepel, hogy ilyenkor a fogamzásgátlók nem használhatók.

2010. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!