Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P 3-mas citológiai eredmény...

P 3-mas citológiai eredmény után mindenképp műtét szükséges? Mit tehetnék, hogy a következő alkalommal a leletem jobb legyen?

Figyelt kérdés
A héten voltam orvosnál. P3-mas lett a citológia eredménye. Nagyon megijedtem! Soha nem volt ilyen...A doki azt mondta, hogyha legközelebb is ilyen lesz, egyből műtét következik. Ez lehetséges? Már ilyen hamar? Nem várhatnak még vele? Kaptam rá Betadin kúpot, vajon ez használ? Nagyon félek! Mit tegyek, hogy jobb legyen az eredmény? Egészségesen étkezek, rendszeresen mozgok, monogám párkapcsolatban élek...A citológia levétel előtt voltam beteg, trichonomasom volt, a doki adott arra is kúpot, de a kúp szedés után egyből levette a citológiát. Lehet-e köze ennek a gyulladásnak a p3-mas eredményemhez vajon? Előre is köszönök szépen minden szíves segítséget!
2008. szept. 13. 16:19
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia, nekem is volt P3-as a citológiám, én is betadin kúpot kaptam és 3 hónap múlva kellett visszamennem. Megismételték és P2 lett. Nem kell megijedni, a P3-as eredmény kimutat gyulladást is ezért kaptad a kúpot. Ne izgulj, majd meg fogják ismételni. Fel a fejjel.
2008. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha elkerülhető a műtét, nem műtenek. Nekem sajnos kúp után is rossz lett, aztán kaptam még vmit, utána is P3 lett, aztán jött a műtét, mert a dokim attól félt, hogy ha sokáig húzza a dolgot, méhnyakrákom lesz. A műtét kb. 20 perc, semmit nem érzel, a szövettenra pedig kell várni pár hetet. Nekem sajnos nem lett túl jó (tehát jó, hogy megműtöttek!!!), ezért 3 havonta kellett járnom szűrésre 1 éven keresztül, de szerencsére a műtét azért rendbe tett! Ne izgulj előre!!!
2008. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek évek óta p3 az eredménye,de nem kell műteni csak 3 havonta jár rákszűrésre.Szerintem keress másik orvost.
2008. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha kétszer egymás után van ilyen eredmény
2014. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyulladásnak lehetett köze az eredményhez

Vetesd le még egyszer a mintát

2014. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!