Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Január 13-án jött meg először,...

Január 13-án jött meg először, és jan.18-ig volt. Aztán következőre július 11-én jött meg, és 16-án volt utoljára. Azóta nem. Ez baj? Vagyis mi baj van "velem"? 15 éves vagyok.3 hónap múlva 16.

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 00:07
 1/9 anonim válasza:
szerintem sürgösen keresd meg a háziorvosodat....
2013. dec. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy amikor először megjött, olyan hülye érzésem volt... nem igazán tudom leírni, valami mintha...nem is tudom, mintha valami súly lenne rajtam, meg folyton a hóra gondolok..a hóesésre, hogy gyalog fogok suliba menni, meg ilyenek... Ez mért van?

Mostanában gyakran fáj a hasam is...

2013. dec. 7. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
EZ legalább öt hónap kihagyás ami még ebben a hónapban is túl sok. Anyukáddal keressetek fel egy gyerek nőgyógyászt, megultrahangozza a hasadat, hogy nincs-e szervi gond és elküld laborvizsgálatra, egyáltalán nem kellemetlen, viszont a későbbiek szempontjából fontos kideríteni mi okozza a gondot.
2013. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nagyon idióta kérdés, de normális ha félek? Mármint nem csak a dokitól, ha nem hogy esetleg valami bajom is van?
2013. dec. 7. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy normális. Hiszen egy a megszokottól eltérő jelenséget tapasztalsz magadon, amit még furcsa érzés is kísér. De nyugalom, tégy úgy, ahogy írták, szólj édesanyádnak, vagy akár egyedül is, de keress fel egy orvost, és mondd neki is el ezeket a dolgokat. Természetes, hogy izgulsz, de ha nem lépsz, és baj van, az a legrosszabb.

:)

2013. dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és normális válaszokat!:)
2013. dec. 7. 00:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetes hogy félsz, de itt még bőven nincs aggódnivalód. Ez volt az első alkalom, hogy megjött, ilyenkor akár normális is lehet, hogy másodikra még nem normális időben jön meg. Viszont érdemes megnézetni, ár csak azért is, hogy megnyugodj. :)
2013. dec. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Van valaki ismerösöd aki jár nögyogyászhoz? Megkérdezhetné, hogy el kell-e menned.

Nem feltétlenül kell a legrosszabbra gondolni, a szervezeted fejlödik, néhány hónapot kihagy.

Gondolom nem "fiúzol" még, más furaságot-folyást, viszketést nem észlelsz, nincs fájdalom az alhasban stb...

-Én is igy voltam de az anyukám mesélte, hogy a nagymama elvitte öt gyereknögyógyászhoz mert nem jött meg neki 15 évesen. A doki kiküldte a nagyit és kikérdezte anyut, hogy volt-e valakivel "Úgy",meg amiket fent irtam. ö is 16 éves volt mikor megjött elöször, utána kihagyogatott. Nekem ugyanez volt mint most neked.

-Más a helyzet igy: Ismerek egy lányt akinek rákja volt, "kemozták" mütötték, kivették az egyik petefészkét stb...(7 évesen)e-miatt nem jött meg neki pedig 16 is elmúlt és akkor kezdték gyógyszeresen inditani hormonokkal a mens-t.

De látod, annak volt elözménye. Ne izgulj!


[link]

Itt tudsz neten orvossal is beszélni!

2013. dec. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 évben akár fél év is lehet 2 menstruáció között. Ha januárban sem jön meg a menstruációd, akkor a biztonság kedvéért érdemes orvoshoz menned. Inkább ő mondja, hogy nincs semmi baj, hiszen ő a szakember.
2013. dec. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!