Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkanélküli segély ma...

A munkanélküli segély ma álláskeresési támogatás néven fut? Meddig jár (3 hónap v 45 nap), miből számolják, . mi változott ebben július 1. óta?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

3 hónap a maximum, ha 3 éven át volt munkád. Ha kevesebb ideig, akkor kevesebbig. Ha 365 napig se volt 5 éven belül, akkor meg nem jár semmi.

A maximuma meg a mindenkori minimálbér összege.

2012. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha volt egy év folyamatos munkaviszonyod, akkor 3 hónapig kapod, és nem vmi sokat, pláne ha minimálbérre voltál bejelentve.Sajna én is igy voltam papíron, (igaz több mint 2x annyit kaptam a valoságban)így jogosult voltam kb 46 ezer ft-ra de persze ebből lejön a TB meg a nyugdíj alap ugyhogy kb 34 ezret kaptam havonta.Ha pedig lejár és nem találsz melot meg nem kapsz más segélyt, akkor 45 nap átfutási idő után neked kell fizetned a havi 6390 ft TB-t is!Én sajna febuárban "váltam" meg a munkahelyemtöl, azota nincs bejelentett helyem, és nem tudom mikor lesz.Ja amugy az itteni munkaügyön abszolut nem segítenek, ha valami érdekel, járj utána, lehet h vannak tanfolyamok is , de persze ezt nem szokták hangoztatni.
2012. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!