Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves voltam amikor megjött,...

13 éves voltam amikor megjött, utána drasztikus fogyókúrába kezdtem. A 2. mensim 16 napig tartott, azóta 1 év telt el, és nem jött meg soha. Mitől van ez? És mikorra várhatom hogy legközelebb megjön?

Figyelt kérdés
2008. júl. 12. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy. A jelek szerint sikerült tönkre vágnod a hormonrendszered. Ennyi idősen nem szabad semmilyen fogyókúrába kezdeni, nem hogy drasztikusba. Egyénként isd milyen magas vagy és hány kg? Hogy fogyni vágytál?

Mikor jön meg újra azt csak isten tudja. előbb ha vérge újra megjön várd meg,hogy helyre álljon ill be álljon a ciklusod aztán gondolkodhatsz azon, hogy dogyizzál. De én a heyledben inkább többet mozognék a jó levegőn.

2008. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kb. 155 cm voltam, 46 kg. ha többet ettem 48 is. ducinak éreztem magam. most 41 kg vagyok, de egy hónappal ezelőtt csak 40 voltam...

Anyu szerint még csak nem állt be rendesen, de szerintem a fogyókúrától van.

2008. júl. 12. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy az előttem szóló mondta sikerült tönkretennek a szervezetedet.Nemhogy nemfog emiatt megjönni de bele is halhatsz.És a foyókúra miatt nem jön meg.Ha így fojtatod ne is várd el hogy megjöjjön.

De ha te halálra akarod fogyókúrázni magadat akor egészségedre!A te dolgod!

De ha te már ezt gondolod hogy 48 kilón kövér vagy akkor sürgősen látogass el egy pszichológushoz mert itt már csak ő tud segíteni.

2008. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
már nem fogyózok! és szépen szólva eléggé elb*sztam ezt az egészet.
2008. júl. 12. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ahogy mondod. S tudod nem az a baj,h szebb akartál lenni. Hanem,hogy nem volt aki leállítson. S a másik így az is kérdés egyelőre, hogy anyukádnak lehet-e unokája. Mert lehet,h ha odajutsz,hogy gyereket akarsz még mindig emiatt a marhaság miatt közküdik a hormonrendszered.

Grtatula minkettőtöknek!

2008. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

anya mondta h egyek már nagyon vékony vagyok, de én nem ááá. mondhatni beleestem az anorexia ördögi körébe.

igazából nem akartam gyereket, vagyis most úgy gondolom, hogy nekem nem kell majd. de így belegondolva hogy LEHET hogy nem is lesz rá lehetőség...nemtudom. szörnyű :'( félek. remélem megjön...valamikor...újra.

2008. júl. 12. 15:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg menj el nődokihoz ő majd elmagyaráz mindent , mit tegyél a javulás érdekében esetleg felír valami gyógyszert hogy beáljon a rendszeres ciklusod.
2008. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
gondoltam már rá hogy elmegyek, de mindig húzom, hogy háthaaa megjön... nem tudom mit kellene csinálnom. lehet az lenne a legjobb ha elmennék, de a másik probléma az, hogy kivel. mert akkor el kéne mesélni a nőgyógyásznak mindent. vagyis gondolom ... és ha anyával megyek akkor pff.. ő meg nem tudta ezt a fogyókúrás dolgot, max sejtette. bnővel meg nem szeretnék. akkor már inkább egyedül :S
2008. júl. 12. 17:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! A Helyedben nem nőgyógyászhoz mennék. hiszen mi van ha nincs is mit szabályozni a hormontablettával. először is utána kéne menni van-e hormon termelés. Vagyis mi van veled odabenn. Ehhez kell anyud is,hogy elkisérjen. Háziorvos aztán kérni kell egy beutalót endokrinológiára ahol leveszik a hormonszinteket. Mert valszeg nem csak a nemihormonok zavarodtak meg, hanem ez egész hóbele banc többek közt a növekedési hormon is ,amire szintén szükséged van mé.g S ott még az anorexia közeli állapotod is ki lehetne vizsgáltatni. Beszélhetnél dietetikussal aki segítene egészségesen hízni. stb... Ez hosszú játék lesz, de érdemes belevágni, még akkor is ha úgy gondolod, hogy nem lesz, nem akarsz gyereket. ugyanis ha nem áll helyre a hormonháztartásod az kihat az anyagcserédre és kihat a nőiességedre szépségedre. Mi lenne ha örök életedben kislányos maradnál? ugye szép nő szeretnél lenni.

Bátorság és fogj bele. Ha az endokrinulógus fogamzásgátlót javasol akkor mehetsz nőgyógyászhoz.

2008. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

végülis igen, igazad van. bár én mindig is kisnövésű voltam, 5-10 cm-rel kisebb, mint a többiek, szóval a 157 cm-es magasságomon nem csodálkozom.

gondolkoztam délután, még megvárom a nyarat, hogy mi történik. ha nem jön meg, akkor szólok anyunak és elmegyünk. bár én még mindig abban a reményben vagyok, hogy nem állt be teljesen. nagyon szeretném hogy ez legyen az "ok".

de a barátnőm növére is így volt (mesélte), hogy 1 évig kb nem jött meg neki, aztán igen. (hozzáteszem ő nem fogyózott.) szóval nemtudom. próbálom ebbe ringatni magam, hogy velem is ez van...

2008. júl. 13. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!