Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az abortuszról kinek mi a...

Az abortuszról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Helyes vagy nem helyes, szükséges vagy szükségtelen? Akinek volt miért vállalta be és aki akart volna mért nem csinálta meg végül?
2009. nov. 23. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

ha szükséges, akkor helyes, ha szükségtelen, akkor helytelen.

nem volt még, de messze jobb egy abortusz, mint valakinek elcseszni a csecsemőkorát-gyerekkorát-fiatalkorát-felnőttkorát azzal, hogy oda szülessen, ahol nem várják.

2009. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú ebből nagy veszekedések és lepontozások lesznek...

... mivel eléggé provokatív ez a kérdés

Mert mindenkinek más az élete, mást tart helyesnek, más a hite.

2009. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Előzővel maximálisan egyetértek. Nem vagyok az elvakultság híve ,szerintem ez nem igy müködik,hogy az egy élet és minden körülmények között ha esik ha fuj ha nincs segitsége az illetőnek,ha 15 éves, ha beteg a baba ,ha erőszakból fogant,és még sorolhatnám meg kell tartani. Ez is ugyanolyan felelőtlenség,mintha valaki védekezés nélkül szexel és utána mennie kell abortuszra.
2009. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt sajnos,pedig nagyon akartam a babát ,de a barátom rákényszeritett hogy vetessem el,mert nekem nem volt akkor munkám és ő hiába volt gazdag azt mondta ha megszülöm kidobja a kukába.Igy elhagytam a pasimat és elvetettem a babát,ilyen apának nem szülök ugy voltam vele és mindig erre gondolok,amikor eszembe jut,hogy jol döntöttem,mert rossz élete lett volna.:(egyébként maga az abortusz fájdalma föleg amikor a lamináriát helyezik fel és elég stresszes amikor a családsegítöktöl kezdve mindenhova küldözgetik az embert terhesen és annak ellenére,hogy tudják mért vetetem el,mégis gunyosan beszélnek az emberrel,szóval nagyon rossz:(Én sirtam sokat utánna:(
2009. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
egyet értek az első válaszolóval. szerintem is nagyobb bűn ha egy egész emberéletet elrontasz mintha kicsivel később már egy kiegyensúlyozott és egészséges embert tudsz felnevelni ha már te is megértél rá. de amíg nem várod és nem érsz meg rá akkor nem csak egy élet megy tönkre hanem a sajátod is valamennyire, ha tényleg annyira komoly a helyzet és még nincs itt az ideje.
2009. nov. 23. 22:08
 6/11 A kérdező kommentje:
értem :( sajnállak, így biztos nagyon rossz lehetett hogy te akartad volna. Csodállak érte hogy ilyen erős vagy és hogy így fogod fel. minden tiszteletem :)
2009. nov. 23. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen erösnek kell lennem,de szerettem anynira a gyerkemet,hogy egy ilyen apának nem szültem meg.
2009. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En nem tartom helyesnek az abortuszt!Es nem tennem meg ha a pasim a nyakamhoz tartana a pisztojt akkor se, pedig nagyon is rossz korulmenyek kozott elek, de a gyermekem elete sokkal fontosabb lenne minthogy en sirankozzak hogy ur isten s velem mi lesz?A testverem 7eve szult egy nem akart gyereket es nagyon rosszul alltunk mar akkor is, de szeretetet azt a mai napig kap es nem kell oda semmi penz semmi tamogatas, a gyerek apja meg nagyon gazdag es nem kuld gyerektartast, de nem is kell...eleg nagy a csaladunk es mindenki szivesen tamogatja a kiscsajt:)Amijen kis angyal kar lett volna megolni,sajnalom azokat akik megteszik, gondoljanak azokra akiknek nem is lehet...vagy ha nincs mas valasztas adhatnak arvahazba...vagy meg 100fele megoldas lehet:D
2009. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Megoldás?Milyen más megoldás leht egy nőnek ha egyedül áll a világban, senki sem tudja segíteni, és a gyermekét rajta kívül senki nem akarja?Én mindíg mélyen elítéltem az abortuszt, vagyis jobban mondva sosem tudtam megérteni, hogy egy nő, hogyan képes lemondani a gyermekéről(mégha meg sem született akkoris), mégis, most vagyok 6htes 5napos terhes, a gyerekem apja súlyosan beteg(balesete volt), nekem nincs munkám, az ő anyja és az én szüleim sem akarják hogy ez a gyerek megszülessen(pénzhiány, körülmények), sőt maga az apja is ezt mondja, mi mást tehetek???...Tudom, hogy előbb kellett volna "gondolkozni", dehát így alakult.És most, most megértem "azokat a nőket", bár a szívem vérzik, úgy gondolom, nincsen más megoldás.Vagy járjak anyaotthonokba a gyerekkel?Az miféle élet lenne?...
2011. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kedves utolsó,nem rosszindulatból,de ebből is látszik,hogy másokra mutogatni és itélkezni mindig más és sokkal könnyebb,mintha az ember kerül ilyen helyzetbe.

Nem szeretem azokat akik fekete fehéren látják a világot,és elitélnek mindenkit aki nem az utópisztikus elveik szerint él..bár nem kivánnám,hogy kerüljenek ilyen helyzetbe de sokszor megérdemelnék.

pedig nekem nem is volt abortuszom.

2011. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!