Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek erre a pajzsmirigy...

Szerintetek erre a pajzsmirigy értékre már kellene gyógyszert szednem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, bocsi, hogy itt teszem fel a kérdést, de már sokat lvastam ebben a témakörben erről. Nemrég voltam vérvételen, 4,01 lett a TSH, ami még csak icipicit magas, de vannak tüneteim. Pl: nem szoptatok már de nem mennek lefelé a kilók, mint régen 160 cm 74-75 kg vagyok, amit nagyon szeretnék leadni. Fáradékony is vagyok, kicsit vérszegény, sokszor nehezen figyelek. Két pici gyerekem van (3éves és 9 hós). A háziorvos azt mondta, egyenlőre nem ad rá gyógyszert de pár hónap múlva meg kell ismételni a vérvételt. A mensesem sem jön meg rendesen.
2013. dec. 17. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem, ilyen èrtekre mèg nem jar....
2013. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne endokrinológust megkérdezned.
2013. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen endokrinológussal kell beszélni! Fiatal nőknél a TSH a legújabb ajánlások szerint 2,5 alatt jó. Emellett T3, at és T4-et is nézni kell ( a két pajzsmirigy hormon), mert ez alapján derül ki, hogy kell-e pótlás.

Ha 4-es a TSH-d, akkor nagyon gyanús, hogy autoimmun flyamatok indultak be. Mindenképpen kérj beutalót endokrinológiára, vagy ha nem ad, akkor keresd fel dr Balázs Csabát magánban, ő az egyik legjobb Magyarországon a témában.

egy pajzsmirigy beteg

2013. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi és a menses is gond, a háziorvosod tudása egy kalap sz..r! Ha beállítják a hormonszintet sokkal jobban leszel.
2013. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyébként a T3 és T4 értékek még jók lettek.

T4: 11,80 pmol/L

T3: 5,35 pmol/L

2013. dec. 17. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek az értékek magasak, de laborja válogatja. Tudsz referenciát írni?:
2013. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, még benne a normálban, rossz referenciára emlékeztem:)
2013. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!