Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tri-Regol 21 db-osat írt fel...

Tri-Regol 21 db-osat írt fel a nőgyógyászom, de a háziorvos a Tri-Regol 21+7-et írta rá a receptre. Ebben van +7 db vas tabletta. Ezeket beszedhetem? Elvileg ezcsak sima vasat tartalmazó tabletták. Lesz tőlük valami bajom?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne bajod tőle? Valószínű vérszegény vagy, vashiányos és ezért kapod a vérzés idejére a vasat.
2009. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én a simát kaptam, nem a +7-eset, csak a háziorvos nemfigyelt elég jól amikor mondtam neki, h milyet szedek, és ezért a +7-eset írta fel. Én nem vagyok vérszegény elvileg, ezért kérdezem, hogy így lesz e valami bajom, ha beveszem, merthát a vas az elvileg hasznos.
2009. nov. 25. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod. Elvileg minden nőnek szednie kéne vastablettát mensi alatt, mert a menstruációs vérveszteség vashiányos állapotot idéz elő.
2009. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Akkor beveszem őket.
2009. nov. 25. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző pontosan leírta! Nyugodtan szedd be, csak használsz magadnak.

A legtöbb nő nem tudja étkezéssel pótolni a havivérzéskor vesztett vasmennyiséget, így szinte az összes nő kisebb-nagyobb mértékben vérszegény. Ezért találták ki, hogy bizonyos gyógyszerekhez (pl. Tri-regol) eleve hozzácsomagolnak vastablettát, így biztosan beveszed.

2009. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!